| drogh a întrebat:

Cum scapi de o persoană pe care nu o iubeşti fără să o răneşti?

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu poți.

| Cσcσ a răspuns:

Printr-o discutie in care ii spui ca nu simti la fel. Oricum, asta nu va schimba cu nimic faptul ca persoana respectiva chiar tine la tine, dar macar va sti ca tu nu ai aceleasi sentimente.

| Xpressurself a răspuns:

Intrebarea e de ce sa scapi de cineva doar pentru ca nu este genul care sa-ti fie pereche. ramaneti prieteni. asa ai timp sa vezi daca se schimba in timp.
si ca sa-ti raspund concret, cel mai bine e sa vorbesti cu el si sa-i spui sincer ce simti pentru el. daca simti ca vrei sa fiti apropiati ca prieteni asa sa-i spui. daca nu intelege nu e vina ta. exista doua posibilitati:
una e sa inteleaga si sa ramaneti prieteni. astfel poate gasi prin tine o iubita care sa-l placa sau
a doua varianta e ca nu poate sa te vada mai mult decat o partenera de sex si atunci ii spui ca nu mai vrei sa te intalnesti cu el pentru ca nu este genul tau.
intr-adevar sunt doua etape aici insa va intelege ca i-ai oferit o sansa si in plus va intelege de ce a ratat-o.
tu nu poti sa-l ranesti. o face el singur pentru ca nu vrea sa vada realitatea. si il ajuti sa vada si de ce.

| Hitler666MD a răspuns:

Sunt de acord cu Love Sleep nu prea poti dar trebuie sa incerci sa-i lamuresti in asa fel ca sa-l ranesti cat mai putin.