| RedBullX a întrebat:

Cum se calculeaza media semestriala la mate? plz ajutati-ma. Am 4 in teza si notele: 4, 4, 5, 6.
Imi iese media?

Răspuns Câştigător
| 12stefy a răspuns:

Da,iese 4,5625. ca sa aflii media aduni toate notele ( in afara de teza), le imparti la numarul lor, apoi inmultesti cu 3 aduni teza si imparti la 4...si gata

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Iese te-a salvat 6 ala laughing

| ChypS a răspuns:

Iti iese media si eu am 4, 4, 5,6 si 3 in tezarolling on the floor mie imi trebuie cel putin un 5happy

| RB26DETT a răspuns:

Numa la mate ai note ca alea?
NASPA! in ce clasa esti? invata cate ceva ca daca ramai corigent? toata scoala o sa rada de tine asa ca lasa calculatoru si apuca-te de invatat! Esti intr-o situatie naspa, daca ai 4 in teza! Eu as cere unui coleg de clasa sa imi faca media (daca as fi in locul tau)nu as posta pe TPU ca aici vede toata lumea ca ai 4 in teza,ai grija! Atat iti spun,ai grija,daca nu bagi de seama vei vedea in viitor, apropo, daca ai note sub 8 la celelalte obiecte...

| Andy_7467 a răspuns:

Iti iese 4, 5 cred ca notele acestea sunt la mate, nu-i asa?