| jlv a întrebat:

Cum se descurca tinerii din ziua de azi daca nu primesc ajutor financiar din partea parintilor?

6 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Plang...se apuca de munca de la 19 aniwinking

| matchpoint a răspuns:

Eu consider ca prin munca.Ma insel oare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"... daca nu primesc ajutor financiar din partea parintilor? " Este o obligatie? Asistati pana la ce varsta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucreaza.
Sunt intreprinzatori.
Stau in chirie.
Stau in gazda.
Stau cu bunicii.
Stau cu parintii.
Isi pot construi casa cu propriile brate - va fi de lunga durata dar vor iesi mai ieftin.
Casa sa fie micuta, daca se poate pe structura de lemn, e foarte la moda in Europa occidentala.
Alta varianta este viata la tara, in agricultura si ce mai este inrudit cu domeniul acesta.
Ingrijesc o persoana in varsta care este intr-o situatie materiala convenabila si este proprietara a unui imobil, persoana poate fi choar o ruda indepartata, sau apropiata, un vecin sau un strain, care nu are MOSTENITORI - se poate face un act oficial pentru trecerea proprietatii pe numele ingrijitorilor dupa trecerea in nefiinta a persoanei ingrijite.
Partea aceasta nu trebuie sa devina unicul tel in viata, trebuie ca sa totul sa se desfasoare foarte natural si armonios pentru cele doua parti implicate.
Nu neglijati partea profesionala.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca in orice inceput, pana se gaseste o alta solutie care nu va pica din cer... se poate locui in asa numitele camine de nefamilisti.

| jlv explică:

Nu este obligatoriu ca parintii sa isi ajute copii, sunt in stare sa se descurce si singuri, asta a fost scopul intrebarii, sa aflu niste pareri despre modul in care ei pornesc in viata. Stau in chirie, fac un impurumut pentru o casa si il vor plati muuulti ani...etc etc(nu mai am idei asa ca le astept pe ale voastrehappy happy