| ReadAllAboutMe a întrebat:

Cum se face ca cei care pun intrebari stupide si fara sens sa aiba mai multe raspunsuri iar cu cele cu sens si gandite bine au putine?

Răspuns Câştigător
| WeLoveIceCream a răspuns:

Buna StefaniaSteff! Intrebarile stupide au mai multe raspunsuri pentru. ca e mai usor sa nu gandesti. Adica exista intrebari de genul: "Voi cati ani aveti?" sau "Va plac pisicile?"...E mult mai usor sa raspunzi cu "da" sau "nu"...Dar de exemplu, chiar si la intrebarea ta(ca e gandita si ca are sens).Ai numai 4 raspunsuri pana acum, cu al meu. Unii nu sunt interesati sa ajute pe cineva, sau macar sa raspunda serios, ci mai mult prefera sa spuna un "da" sau "nu".Si poate ca si cu cat intrebarea e mai lunga(sau raspunsul) ei isi pierd interesul de a mai citi.
Succes si sper ca ti-am fost de ajutor! Pwp!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine zici, ButonasulRoz.
Pe zebră mereu e mai sigur. Iar traficul ne sperie și ne amețește uneori.

Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca intrebarile stupide sunt mai accesibile decat cele inteligente...de ex : majoritatea userilor prefera sa faca misto de cineva care a pus o intrebare de gen :buna.ce faci? decat sa raspunda la o intrebare pusa de un user inteligent care chiar are o problema!
.e pacat, dar tine de gandirea omului ...preferi sa raspunzi la intrebari accesibile, decat sa raspunzi la intrebari care nu fac parte din aria ta de specialitate!

| AnneMarri a răspuns:

Păi la întrebările stupide trebuie doar să zici "Măi, te faci de râs!" sau "Nu mai umple site-ul cu astfel de întrebări!".
Dar, la cele gândite... Cine le mai gândeşte?! oh go on