| Sabinutasmile a întrebat:

Cum se face manichiura cu model de litere din ziar sau asa ceva? Nu pot sa ma uit la videoclip pentru ca merge tare, tare greu. As vrea sa-mi explicati. Dau funda!; p

Răspuns Câştigător
| AnabellSY a răspuns:

E foarte simplu....ai nevoie de spirt sanitar si cateva bucati de ziar sau ceva tras la imprimanta de curand...bagi degatul in spirt si il ti cam 10 secunde(inainte te dai cu ce lac doresti si il lasi sa se usuce) apoi pui repede bucata de ziar si ti apasat cam 15 secunde sau mai mult(daca vrei). O sa ramana ceva resturi de hartie dar o starg tot cu spirt si cu degetul! La final, sa tina mai mult dai cu lac transparent! http://www.youtube.com/watch?v=H4UkX-r1hKA :)) :* Sper ca ti-am fost de ajutor :*