| Diana7383 a întrebat:

Cum se face roata tiganuluisad?
cine ma invata si pe minethinking
dau o >ciocolata:

7 răspunsuri:
| cosima11 a răspuns:

Roata tiganului se face tinand mainile in sus. apoi, te arcuiesti inspre stanga, te lasi pe mana, apoi aduci mana cealalta, te lasi pe ambele, iti ridici si picioarele in sus ca si cum ai face un cerc. le pui pe pamant si apoi te ridici:D:D nu stiu cat de explicita am fost dar tare mi-e pofta de ciocolata aia =p~

http://www.youtube.com/watch?v=oLCSLGu52Tc
uite:D

| devilandreeaa a răspuns:

Cumva

| Diana7383 explică:

Multumesc pentru raspuns
mai bine nu raspundeai ca era tot unalaughing
cap de maslina:*

| RianaUdroiu a răspuns:

Stai in pozitie dreapta si iti imaginezi o linie in fata ta, intinzi unul dintre picioare (daca esti dreptaci iti va fi mai usor pe piciorul drept) si iti ridici mainile sus langa urechi apoi itit dai un mic avant din trunchi si pornesti pe mana de pe aceeasi linie cu piciorul pe care ai pornit, pui si cealalta mana si ai grija sa ti picioarele sus incat sa fie si drepte apoi aterizezi in aceeasi pozitie din care ai pornit... sper ca ti-am fost de folos.

Apropo, sunt majoreta asa ca stiu ce zicwinking

| Ondu_Medina_2000 a răspuns (pentru RianaUdroiu):

Ce exercitii asemanatoare mai faci ca majoreta?

| ZeyHoran18 a răspuns:

Roata nu este grea daca esti elastica cel putin asa stiu poti incepe sa te incalzesti putin încălzirea mâinilor si picioarelor si sa nu uitam trunchiul apoi v a trebui sa iti pui un picior in fata pe vârf si cele doua maini încordate sus si drepte apoi te lasi usor in jos dar cu avânt si putere apoi incerci sa te arunci pana vei ajunge in cealalta parte!
P.S La roata picioarele trebuie sa fie întinse si in timpul exercititului un picior sa mearga unul dupa altul trebuie sa o faci in forta
Ciocolata?

| TheDallasBoy a răspuns:

Eu