| Satisfaction a întrebat:

Cum se joaca ladypopular?

Răspuns Câştigător
| DarkSunshiine a răspuns:

Pai depinde de anumite criterii:
IQ este unul din cei mai importanţi factori din joc şi în viaţa domnişoarei tale. Are nevoie de un IQ înalt pentru a găsi o slujbă.( Sudoku - Uşor: minimum 0. 2 IQ, maximum 0. 5 IQ
Mediu - minimum 0. 5 IQ, maximum 1 IQ
Dificil minimum 1. 0 IQ iar maxim 2. 5 IQ + 40 dolari

- Puzzle - Uşor: minimum 0. 1 IQ, maximum 0. 3 IQ
Mediu: minimum 0. 3 IQ, maximum 1. 0 IQ
Dificilsickminimum 1. 0 IQ, maximum 3. 0 IQ + 50 dolari

- Turnurile din Hanoi - Dificil: - 60 puncte+ 1. 0 IQ + 50 dolari

Ai grijă cu alcoolul pentru ca îţi reduce din IQ:
- Berea - -0. 1)
Diamanatele şi Dolarii sunt banii din Lady Popular. Diamantele nu pot fi câştigate jucând jocul, ele pot fi primite numai din donaţii – Trimiţând SMS prin PayPal, ePay sau altele. Sudoku::Rezolvând un joc dificil de Sudoku o să primeşti între 1. 0 şi 2. 5 IQ + 40 dolari
Conectează punctele: dacă reuşeşti vei primi între 10 şi 40 de dolari şi 0. 5 IQ
Turnurile din Hanoi: rezolvând Turnurile din Hanoi la o dificultatea avansată o să primeşti 60 de puncte +1. 0 IQ + 50 dolari
Puzzletongueunând bucăţile înapoi o să primeşti între 1. 0 and 3. 0 IQ + 50 dolari
Tauri şi Vaci: Ghicind combinaţia în 3 mişcări o să îţi câştige 80 dolari, în 8 mişcări - 40 dolari, în 10 mişcări – 20 dolari.
Răzuieşte şi câştigă: O să primeşti 10 dolari pentru fiecare inimă găsită după răzuirea biletului.
Fiecare iubit îţi aduce o anumită sumă de bani. Iubiţi diferiţi aduc sume diferite de bani pe zi.
Domnişoara ta câştigă dolari muncind. Depinzând de profesia curentă banii vor varia. Poţi vedea o listă completă a profesiilor aici
O metodă de a câştiga bani este aceea de a provoca alţi jucători la diferitele dueluri şi jocuri pentru un premiu. Ai grijă când lansezi provocări sau când accepţi. Câştigătorul ia premiul complet, deci dacă nu ai calculat corect sau te-ai supraestimat poţi pierede mulţi bani.
Una dintre cele mai plăcute activități din joc este cu siguranță posibilitatea de a combina toate hainele pe care le ai cumpărat, în conformitate cu gusturile și preferințele tale. Sunt câteva butoane în Garderobă și vom încerca să explicăm cum funcționează fiecare dintre ele. Întâi, trebuie să vizitezi Mall și să cumperi niște haine pentru domnișoara ta. Odată ce le-ai cumpărat, ele sunt mutate automat în Garderobă. Camera are câteva zone active pe care le folosești după ce ai dat click. Acestea sunt:

Cercei
Inele
Brățări, lănțișoare
Ochelari
Accesorii pentru păr, agrafe, coronițe, fundițe
Pălării
Poșete
Mănuși
Fulare
Fuste
Rochii
Geci, veste
Cămăși, pulovere
Lenjerie de corp, costume de baie
Sutiene, costume de baie
Cordoane
Șosete
Pantaloni
Pantofi, cizme, sandale
Accesorii, măști, ceasuri, aripi, șamd.
Acesorii pentru animalul de companie, dacă ai unul.
Ca să fie domnișoara ta una dintre cele mai populare, are nevoie sa strângă cât se poate mai multe puncte. Punctele sunt importante pentru că acestea sunt unul dintre criteriile pentru a câștiga jocul. Domnișoara ta poate câștiga puncte printr-unul dintre următoarele moduri:
1. Primul este mini-jocurile. Iată o listă cu jocuri și numărul punctelor pe care domnișoara ta le poate obține jucăndu-le.
Mini-joc: Concentrare
Poți câștiga puncte în acest joc, găsind perechile imaginilor asemănătoare înainte să treacă 120 de secunde. După ce dai click pe butonul "Joacă", dă click pe cartea selectată pentru a vedea imaginea ascunsă. Dacă a doua selectată nu se potrivește cu prima, amândouă cărțile se vor întoarce. Dacă se vor potrivi, carțile vor rămâne deschise.

Dacă domnișoara ta va câștiga, va obține între 5 și 100 de puncte.

Mini-joc: Simon Spune
În acest joc tu câștigi puncte repetând cât se poate mai multe dintre acțiunile lui Simon. Fii atentă și respectă ordinea combinațiilor pentru că jocul va fi oprit la prima eroare pe care o vei face. Fiecare nivel finalizat cu succes aduce domnișoarei tale 5 puncte. De exemplu, dacă vei ajunge la nivelul 20, domnișoara ta va obține în total 100 de puncte.

Mini-joc: Turnul din Hanoi
Scopul acestui joc este să miști toate inelele de la turnul unde sunt amplasate până la un alt loc, ales de tine. Trebuie să respecți două reguli: Nu poți mișca decât un disc în același timp și nu poți amplasa un disc larg pe vârful unui disc mai mic.

Dacă vei câștiga, vei obține:
Ușor - 20 puncte
Mediu - 40 puncte
Greu - 60 puncte + 1. 0 IQ + 50 dolari.

2. Un alt mod de a obține puncte este prin chirurgia estetică, făcută în Clinică.

Dacă domnișoara ta trece prin mărirea sânilor, va obține 2000 de puncte.
După corecția ochilor sau a buzelor, ea va obține 1500 puncte pentru fiecare dintre cele două proceduri.

Important: Poți obține puncte din clinică numai o dată pe săptămână. De exemplu, dacă ai trecut prin corecția sânilor, și treci printr-o altă operație înainte să fi trecut șapte zile, nu vei obține puncte.

3. Apartment.
În raport cu tipul apartamentului, domnișoara ta va primi un număr de puncte cere diferă de la o zi la altă. Mai multe informații cu privire la apartamente poți găsi în secțiunea de descriere a apartamentelor. (AICI)

4. Iubit.
Iubitul domnisoarei tale de asemenea contribuie la succesul ei. In raport cu meseria lui, ea va primi o suma diferita de bani pe zi. Poți găsi toate informaiile în secțiunea Iubit AICI.

5. Salon de coafură.
Domnișoara ta are nevoie să viziteze cu regularitate salonul de coafură pentru a fi la curent cu ultimele tendințe ale modei. Fiecare vizită iți aduce:
Schimbarea coafurii: 40 puncte.
Machiaj nou: 30 puncte.

Important: Poți schimba machiajul și coafura domnișoarei tale de până la 5 ori pe zi.

6. Solar 70 puncte.

Important: Poți vizita solarul numai o dată pe zi.

7. Salonul de tatuaj. Domnișoarele extravagante pot obține puncte suplimentare prin tatuaje, piercing sau un machiaj special. Fiecare vizita la studioul de tatuaje îți aduce 100 de puncte.

Important: Poți vizita Studioul de tatuaj de maxim 3 ori pe zi.

8. Pentru a deveni și mai populară, domnișoara ta va trebui să meargă la Club.

Dacă dansează 15 minute, va obține între 1 și 20 de puncte.
Dacă dansează 30 de minute, va obține între 20 și 40 de puncte.

9. Părăsirea animalului tău.
Vremurile sunt grele și domnișoara ta nu-și mai poate permite să acorde vremea și finanțele necesare animalului ei. Oricât de trist ar suna, este timpul pentru ca ea să se despartă de unul dintre lucrurile ei îndrăgite.
Părăsirea animalului o va costa pe domnișoara ta 25% dinte punctele pe care le are la momentul respectiv.
La stadii diferite ale jocului domnişoara ta o să poată să inchirieze diferite tipuri de apartamente. Fiecare dintre ele are avantaje si dezavantaje. Unele sunt mici, ieftine, altele au comfort de 6 camere dar sunt scumpe. Nu este nicio diferență daca inchiriezi sau cumperi o casă. Singura diferență este aceea că, odată casa cumparată, o poți vinde mai târziu daca vrei să cumperi una mai mare. Banii returnați vor fi mai puțini, depinzând cât de utilizat este apartamentul. Dacă returnezi apartamentul în 24 de ore după data cumpărării vei primi suma întreagă înapoi. Poți cumpara și închiria case de la agenția imobiliară din oraș. În clipa în care închiriezi sau cumperi o casă, aceasta o să apară în oraș ca loc de vizitare pentru jucători. Desigur că poți vizita propria casă de la meniul Domnisoara mea. Depinzând de marimea apartamentului, ai acces la diferite camere, dar o cameră poate fi vizitată chiar dacă nu ai cumpărat acel apartament. Fiecare casă aduce un număr de puncte pe zi
cam atat: pup