| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Cum se merge corect pe tocuri? [un filmuletz daca se poate]
Si cum pot invata sa merg corect pe tocuri? [nu vreau comentarii rele daca puteti sa imi spuneti cum sa exersez cu ce tocuri la inceput etc.]

1 răspuns:
| Just1dream a răspuns:

Http://www.petocuri.ro/video/video/cum-sa-mergi-pe-tocuri.html
doua lucruri importante pentru ca atunci cand vei merge pe tocuri sa ai o tinuta frumoasa si un mers elegant:
1) regleaza-ti lungimea pasului care trebuie sa fie invers proportional cu inaltimea tocurilor, fara a depasi o lungime medie
2) piciorul cu care pasesti trebuie sa-l asezi pe pamant dupa formula pasului de defilare, adica : "varf-talpa-calcai"