| Ađııa a întrebat:

Cum se obtin mai multe puncte la "rank" aici pe profil? big grin
Fundita. puppy dog eyes

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Citeste Intrebarile frecvente! Succes!

| Corina a răspuns:

Punctele se obtin raspunzand la cat mai multe intrebari si prin obtinerea de voturi sau fundite la aceste raspunsuri.
Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

| Robbe a răspuns:

Trebuie sa ai multe raspunsuri castigatoare si voturi primite la intrebari.Si sa raspunzi la multe intrebari!

| Anonymus314 a răspuns:

Raspunzand la intrebari si primind fundit(z)e
mai multe detalii gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente