| dedeutza_4556 a întrebat:

Cum te impaci cu cea mai buna prietena? fara sa te simti jignita

6 răspunsuri:
| TeoDoraAa a răspuns:

Pai daca nu face ea in primele 2-3 zile primul pas, o fac eu.
Discutam subiectul din cauza caruia ne-am certat si incercam sa ajungem la comun acord!
Merge de vreo 5 ani love struck!

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Ii ceri scuze da mii de ori

| tpu_1092 a răspuns:

Ai putea sa iti ceri scuze pentru ce ai gresit si motivele pentru care ai facut acea greseala. Sunt sigura ca prietena ta te va aprecia pentru asta. Mai bine faci tu primul pas, decat sa astepti sa treaca timpul.

| Giury a răspuns:

Ii mai furi odata prietenul!

| gabriela_3805 a răspuns:

Pai pentru inceput, ar trebui sa-i scrii o scrisoare, in care sa-ti exprimi din inima sentimentele si afectiunea pe care i-o porti. exprima-te prin cele mai sensibile cuvinte si totodata cereti scuze si amintestei ca ati fost prietene de mult timp si nu are rost sa va certati dincauza unei discutii nefavorabile. Sigur o sa functioneze pentru ca si eu am procedat la fel cu prietena mea foarte buna si ea a inteles tot ce voiam sa-i spun. Daca o sa-i spui in fata nu o sa-ti gasesti la timp cuvintele cele sensibile si nu va fuctiona; de asta trebuie sa-i scrii scrisoarea cu cele mai bune si nobile intentii. Sunt sigura ca daca este prietena ta cea mai buna si te cunoaste mai bine ca oricine, te va intelege. succes!

| gabriela_3805 a răspuns:

Ai reusit?