| RAY a întrebat:

Cum va este mai usor sa cititi? sa retineti informatia?
impreunat
Un alt fenomen neclasic prezis de mecanica cuantică este tunelul cuantic : o particulă care se ridică împotriva unei bariere potențiale o poate traversa, chiar dacă energia sa cinetică este mai mică decât maximul potențialului. [11] În mecanica clasică, această particulă ar fi prinsă.

despartit
Un alt fenomen neclasic prezis de mecanica cuantică

este tunelul cuantic :

o particulă care se ridică împotriva unei bariere potențiale

o poate traversa, chiar dacă energia sa cinetică este mai mică decât maximul potențialului.

[11] În mecanica clasică, această particulă ar fi prinsă.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie imi place manelele mai mult decat casa citesc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca tu ai mers prea departe cu cititul laughing

| RAY explică (pentru Furnicuta000):

Citeste acolo si spune ce iti este mai usor

| Furnicuta000 a răspuns (pentru RAY):

Ai si o traducere?

| RAY explică (pentru Furnicuta000):

Alta data numi îmi răspunde