| neanicu a întrebat:

Cum va intelegeti cu socrii?

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Pai cu socru ma inteleg bine. a fost mai greu la inceput.ca e singura fata si eu vin acolo sa eu fur si tot asa mai departe si a fost mai greu. avand in vedere ca mama ei este plecata din tara a fost mai greu la inceput, dar dupa aia a devenit super, bem o bere impreuna. facem un gratar, mergem la un pescuit,. tu cum te intelegi?

| tania77 a răspuns:

Eu m-am inteles bine cu soacra spun la trecut deoarece a murit d-zeu sa o odihneasca! iar pe socrul nu l-am apucat a murit de mult, soacra mi-a dat numai sfaturi bune si niciodata nu s-a bagat in familia noastra.Socri chiar daca uneori mai gresesc fata de nore sau gineri, trebuie iertati pentru.ca in primul rand sunt parinti si vor bine copilului lor.Ganditi-va ca o sa fiti si voi socrii intr-o buna zi.

lolita
| lolita a răspuns:

Din pacate nu am socru ci doar soacra, ma inteleg cu ea ca si cu mama mai ales ca ea are trei baiati si dar o singura nora. mergem impreuna la shopping, la restaurant daca ramanem singure, ne sunam si ne vedem zilnic. nu ma asteptam la un asemenea comportamet din partea ei tinand cont ca nu este romanca si ca i-am invdat teritoriul. este o femeie foarte deschisa la minte deoarece lucreaza cu strainii.

| kaya a răspuns:

Soacra mea nu e romanca big grin ma inteleg bine numai ca are unele momente cand vorbeste mult si uneori ma plictiseste e cam bagacioasa in rest e totul ok, socru nu am tangente mari cu el decat de salut si atat

Abh
| Abh a răspuns:

Eu excelez prin absenta cand vine vremea vizitelor la socrii, mai rarut ca-i mai dragut.