| anonim_4396 a întrebat:

Cum vă place mai mult: să ascultați o carte sau să o citiți?
Mă refer la cărțile audio.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să o citesc. Aș asculta-o doar dacă vocea persoanei de pe înregistrare mi-ar capta atenția. Pentru mine e un amănunt important, altfel aș risca să nu țin minte nimic din carte.

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Te referi la cărțile audio. Sa citesc o carte audio? happy
Prefer cititul. Intonatia o dau eu, cum cred ca e mai bine.

| RAY a răspuns:

Să citesc.
Eu când citesc iau si pauze, încât sa înțeleg ceea ce citesc, sa caut pe internet daca e adevărat ce scrie acolo

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cititul.

| Mosotti a răspuns:

Sa ascult o carte imi place mai mult.

| Simpatic a răspuns:

Sa ascult o carte mi se pare ciudat, e ca si cum m-as intoarce in copilarie, pe vremea cand ascultam la bunica acasa viniluri cu povesti sau muzica la picku-up, dar cu siguranta nu ai prins tu pickupul -urmasul patifonului-, mai mult ca sigur happy
pentru mine cartile se citesc nu se asculta, muzica se asculta

| VoidEternal a răspuns:

Nu m-au prins niciodată audiobooks-urile. Prefer hârtia.

| Lukasssz a răspuns:

Sa ascult

| Eireann a răspuns:

Eu prefer sa citesc dar inainte sa adorm de obicei ascut audiobook-uri dar numai carti pe care le- am citit deja si usurele gen Harry Potter.

| FreddieM a răspuns:

Nu e după plăcere. Ascult pentru ca nu am timp sa citesc. E chestiune de practicitate.
Cheers

| CIaudiu a răspuns:

Sa citesc

| SingleForOne a răspuns:

Depinde de tema abordată și nivelul meu de activitate.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sa o citesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o citesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Ambele variante, însă depinde mult și de contextul în care mă aflu, atunci când mă decid că vreau să citesc o carte, dacă am timp PREFER metoda clasică, ador până și răsfoitul paginilor... dacă nu stau prea bine cu gestionarea timpului și mai am și ceva de făcut, prefer metoda audio.
De asemenea, prefer de multe ori aceasta metoda atunci când călătoresc, și din cauza raului de mașină (se mai întâmplă uneori, nu întotdeauna), prefer metoda audio happy

| Dekle a răspuns:

Sa citesc, am încercat și cărți audio, dar nu-mi place vocea celor care citesc, și nu mai înțeleg nimic.