| Cipi1212 a întrebat:

Cum vi se pare cozonacul cu diverse umpluturi: mac, nucă de cocos sau nucă măcinată obișnuită în care se adaugă felii de ananas? Ati încercat?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Imi plac de toate felurile, as incerca orice aroma, nu doar cel clasic

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara de tarta de visine si tortul de mere consider ca locul fructelor nu e in prajituri.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Ia uite unde era printesa cu gusturi alese

| Furnicuta000 a răspuns:

Mi se pare foarte bun. Aluatul de cozonac este un aluat universal din care poti face si cornuri si sa le umpli cu ce vrei tu. Nu e obligatoriu sa faci cozonac clasic cu nuca si rahar si ce se mai pune. Totusi nuca cu ananas nu merge. Poate nuca de cocos cu ananas. Gen sa faci crema raffaello si sa pui felii de ananas

| wildthing a răspuns:

Imi place cel clasic, cu nuca si acea crema de cacao (sau ce-o fi ea), dar conditia este sa fie cald... daca s-a racit si capata acea textura/structura buretos-inecacioasa, nu-mi mai place cozonacul.

| TimberWolf a răspuns:

Nu ma omor cu dulciurile, de obicei nu mananc, si nici cu sucurile dar daca e vreo ocazie imi place cozonacul cu nuca si rahat.

| Madaxo97 a răspuns:

Personal îmi place doar cel cu mac sau nucă măcinată și cacao, sau nutella, în rest nu îmi place să simt gust de fructe în cozonac, nici măcar o stafidă să nu văd laughing

| Giulia911 a răspuns:

Nuca de cocos, vișine cu ciocolata si merișoare happy