| Adredemesconf a întrebat:

Daca a-ti castiga 100.000 euro la loto ce a-ti face cu ei?
a) Ma duc la mare la Mamaia in cel mai fitos hotel si mananc intr-o zi cat mananc intr-o luna.
b)As vrea sa dau o parte din bani (mai precis 10.000-20.000 euro) pentru sinistratii din Dorohoi dar si pentru celelalte localitati afectate de inundatii.
c)Donez 50.000 de euro la un spital de copii
d)Fac un parc prin apropiere ca nu este nici unul.
e)Imi cumpar o masina de lux.
f)Imi cumpar un apartament iar restul ii dau mamei.
g)Merg intr-o vacanta la mare (Eforie, 1 mai, Navodari-intr-un cuvant liniste) de 2 saptamana, imi iau o masina (7000-10.000 euro) iar restul dau la un spital si la cateva biserici din apropiere.
h)Il chem pe Guta sa-mi cante o manea sau doua iar de restul' am eu grija sa le fac in ciuda la dusmani, haha.
Va rog sa faceti un top daca aveti timphappy
Va pup dulce pe toti:*:*:*:*:*:*:*
O zi buna!

9 răspunsuri:
| mihaiyapici a răspuns:

Eu i-as da 10. 000euro lui bunica sa isi ia apartamentu din central parca din apropiere acolo locuiesc si eu.Restu i-as pastra pentru alte lucruri.

| Lenush a răspuns:

In primul rand b, apoi c apoi cred ca mi-as lua o masina, un apartament in oras iar restul i-as da surorii mele sa-si plateasca creditul de la banca pentru ca are rate inca 23 de ani de acum inainte...
asta as face eu...
tu?

Lenu

| Fvn a răspuns:

H)Il chem pe Guta sa-mi cante o manea sau doua iar de restul' am eu grija sa le fac in ciuda la dusmani, haha. Pa sistem! Hop hop!
Glumesc.Cred ca b, c si f happy

| Adredemesconf explică:

Eu b c si g.

| ody a răspuns:

G)Merg intr-o vacanta la mare (Eforie, 1 mai, Navodari-intr-un cuvant liniste) de 2 saptamana, imi iau o masina (7000-10. 000 euro) iar restul dau la un spital si la cateva biserici din apropiere

f)Imi cumpar un apartament iar restul ii dau mamei.

| valy a răspuns:

Cu siguranta (h)(g) si
(e) si (a) sare din schema.cred ca primul lucru c. dupa aia b.si apoi daca mai ramane ceva si (d).:*

| Bacemi a răspuns:

1. As plati datoriile familiei.
2. Calatorii prin Europa
3. Achizitionarea unei locuinte proprii
4. Probabil haine si incaltaminte noi ( nu de fite, haine cum imi cumparam si acum numai ca as putea sa mai adaug ceva articole, nu stau extraordinar aici, mai ales la capitolul incaltaminte ).
5. Probabil as gusta si eu ceva delicatese. Doar asa ca sa imi fac o idee. Nu m-as arunca nici la preturi exorbitante. Ceva un pic prea piperat pentru muritorul de rand, dar nicidecum trufe aurite sau stiu eu ce prostii.
6. Deschiderea unei afaceri de familie
7. Sa particip la un concert al unei formatii care imi place mult. Asta avand in vedere ca acum as avea bani ca sa merg sa ii vad.

Apoi, avand in vedere ca am ceva mai multa libertate as folosi buna parte din timp pentru achizitionarea si studierea unor diverse materiale educative si as face numeroase cursuri.

Daca afacerea merge bine probabil voi funda si o Asociatie Culturala bazata pe descoperirea de talente si modelarea lor.

| OanaG a răspuns:

Daca i-as castiga, nu m`as duce la Mamaia, sa bag in mine cat o vaca, mi-as cumpara un apartament[sa stau singura; x] o masina, si restul i-as investi intr-o afacere din care sa-mi iasa dublu!

O zi buna si tie!

| User a răspuns:

E, f (vila, nu apartament si fara partea cu mama) si h (fara partea cu Guta. Prefer Salam)