Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Daca ai fi angajat, cati bani crezi ca ai merita sa primesti lunar?

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2.500€ la nivel national (nu imi place sa merg prin tari straine chiar daca se dadea vreo 4.000€ cum era salariul inainte nu ma impresioneaza deloc banii in exces) si cu suma zisa inainte pot avea o masina pe placul meu si sa platesc ratele la apartament; un sofer de autotren are o responsabilitate mare la marfa si in parcari sa opreasca unde e vigilenta buna sa aiba grija de hoti...

| mona a răspuns:

Tinand cont de anumite aspecte cred ca aproximativ 1000-1500 lei ar fi perfect

| Narcis2007 a răspuns:

Inca nu am cunostintele necesare ca sa fiu angajat

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si eu cred ca tot intre 800 - 1000, daca m-as pricepe bine bine as cere eu mai mult tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt angajat de vreo 4 ani si primesc destul cat sa imi compenseze munca

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 18-20 de milione.

| PedoBarbie a răspuns:

Depinde ce aş lucra, cât de bine. 800-1200 RON

| drogh a răspuns:

Depinde de locul de munca dar in Romania sincer nu ma astept la mai mult de 800-1000 lei pe luna...

| Jardelin a răspuns:

Eu nu mai sint angajatul cuiva de vreo 13 ani, dar in acest moment cunoscindu-mi valoarea, fara minim 5.000 € net nu pun experienta si cunostintele mele in slujba nimanui!

| Narcis2007 a răspuns (pentru Jardelin):

In ce domeniu lucrezi?

| andrei1237 a răspuns:

Cam 800-900 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara numar.

| Madayna a răspuns:

Ooo buna intrebare happy cred ca as merita undeva pe la 2.000 lei big grin

| pci27 a răspuns:

Dacă aș primi între 800-1000 ron/lună, aș fi mulțumită.

| CrazyRat a răspuns:

Vorbind la modul general, traind in Romania ar trebui macar 1000 Ron Net de inceput. Cu minimul pe economie nu iti ajunge sa platesti toate cheltuielile + sa iti cumperi mancare o haina, etc., sa nu mai zicem de cei care stau in chirie. Toate se scumpesc si salarul tot la fel a ramas (+/- 100 Ron), acuma 7 ani cu un salar de 600 Ron lei noi te descurcai mult mai bine ca acuma cu 800-1000 Ron.

| FrateleAndrei a răspuns:

Păi...Între 800-2500 lei pe luna.

| AnyAnA99 a răspuns:

Minim 1000 lei...happy

| Gαηαmα a răspuns:

Daca as avea o familie adica sotul si un copil, cred ca ar fi necesar in casa noastra lunar 1400 lei pentru a ne descurca...happy

| roxanaiasmina202 a răspuns:

In jur de 700 lei!

| Greenscarf26 a răspuns:

1000 lei/lunar happy ca sa traiesti cat de cat happy

| AleXanDrAaaAAAAaAAAaaLeXaaA a răspuns:

Depinde de job-ul pe care ti-l alegi, eu mi-as dori sa devin medic si salariul sa fie bineinteles pe masura(peste 3000 de lei).

| Denis269 a răspuns:

Intre 14 si 20 de milioane

| alexray98 a răspuns:

Intre 1000 si 2000 de lei

| Faye00 a răspuns:

Comparativ cu preturile, costurile de intretinere, nu mai spun de asigurare lunara si chirie sau copii...sub 1000 de euro nu ar trebui sa fie. Bietii romani traiesc de pe o zi pe alta, indiferent ce munca presteaza. Nici medicii, nici profesorii nu sunt platiti la adevarata valoare. De muncitorii de linie ce sa mai spun? Asa ca, cel putin 1000 de euro ar trebui sa fie salarul unui roman!

| ronaldo16 a răspuns:

In domeniu' IT, in Romania ai salariu de la 5.000 lei pe luna, la o filma cum ar fi THOT MANAGEMENT & CONSULTING SRL big grin pentru iubitorii de calculatoare si informatica, eu zic ca ai fi o optiune bunawinking

| H1734N a răspuns:

Acum suntem in anul 2014, si nu a aparut moneda Euro si la noi in tara.Si avand in vedere ca sunt in clasa a-VI a, doresc sa devin medic veterinar.Si as dori un salaariu de aprox. 10-1.400 lei, dar daca moneda se va schimba as avea un salariu de 1.6-1.800 de Euro.
Cam asa, vad eu lucrurile! Dupa mine, salariul minim ar trebui sa fie de 1000. lei si de minim 1.200.Euro.Succes pe viitor! happy

| Ilincuca a răspuns:

Depinde de munca pe care o faci...

| AndreiNicola12 a răspuns:

Cred ca as merita pentru inceput suma de 1500 lei pe luna, apoi avansand la o suma mai mare, 2000 de lei sau mai mult.

| Simionescu_Tony_1974 a răspuns:

Depinde de munca pe care o prestezi...salariile, in functie de munca pot fi mai mici sau mai mari incepand cu salariu minim pe economie!