| Dan_8062 a întrebat:

Daca ai o cultura vasta despre fotbal te poti angaja ca comentator sportiv de la 14-15 ani?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În niciun caz.
Și ce cultură atît de vastă despre fotbal ai tu la vîrsta de 15 ani?
Eu îți pun ție 100 de întrebări și dacă răspunzi la 10 din ele îți dau pensia mea pe o lună.

| Dan_8062 explică (pentru corolav):

I primul rand am intrebat asta pentru ca am citit intr-un ziar ca o fata de 10 ani a fost angajata comentatoare sportiva la un post de radio.Si de ce sa nu am cultura cat de cat vasta? Ce daca am 15 ani ...si daca vrei pune-mi 100 de intrebari si iti raspund la 50laughing

| corolav a răspuns (pentru Dan_8062):

IMPOSIBIL!
Iată prima întrebare.
Ce meci a arbitrat arbitrul român Otto Anderco la data 13 septembrie 1978.
Ce echipe s-au înfruntat și care a fost rezultatul?
Iat-o și pe a doua. Ce publicație bucureșteană a scris despre primul meci de fotbal disputat în București. La ce dată s-a întîmplat aceasta?
Și chiar și a treia.
Ce publicație românească a publicat în premieră în România serialul „C1, C2, C3- O ISTORIE A CUPELOR EUROPENE LA FOTBAL "?
Tu ai 15 ani, eu am aproape 66 și nu știu nici un sfert din tot ce se cheamă acest fenomen. -FOTBAL.
Mergi sănătos la TV că acuși începe fotbalul.
Vizionare plăcută!
P.S. Curios e faptul că scrii destul de bine românește. Spre deosebire de alți 100 de școlari de vîrsta ta. Aici meriți felicitări.
Cînd crezi că ai niște răspunsuri caută-mă pe messenger la adresa „corolav".

| Dan_8062 explică (pentru corolav):

Te-am adaugat pe mess vorbim acolo.

| aXy99 a răspuns (pentru corolav):

Nu trebuie sa cunosti toate detaliile astea pentru a fi comentator sportiv.
Desi, sunt de acord ca la 14-15 ani ar fi imposibil.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu.Nu de la varsta asta!