| ことみ a întrebat:

Daca ai putea crea o lume exact asa cum vrei tu, cum ar fi aceasta lume?

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Ar fi o lume in care oamenii chiar ar fi cinstiti si nu din cauza unor reguli stupide, ci a fricii de Dumnezeu. Scoala ar fi scoala... Strazile ar fi locuri sigure pe care poti merge seara pe la ora 9 fara sa te temi ca sare cineva din tufisuri si te... sa nu zic eu cehee hee
O lume in care de asemenea ura si invidia nu exista. Toti am fi egali. Ar fi armonie peste tot si chiar sa ne intelegem ca fratii. Iubirea sa nu fie pe interes si mancarea sa nu fie contaminata cu tot felul de E-uri si conservanti.
Adica nu stiu, dupa parerea mea asa vad lumea ideala.
Sper ca am putut ajutawinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking
Cred ca ar fi o lume fara rautate,in care ar dainui iubirea si buna-intelegere,ar disparea ura, intrigile s.a
Dar stiu ca din pacate asa ceva nu se va intampla niciodata, iar lumea rea va exista intotdeuna...

| Dash a răspuns:

Ar fi o lume in care toti oamenii ar gandi exact ca mine.

April
| April a răspuns:

In viziunea mea, lumea ar fi mult mai buna daca ar lipsi din ea prostia aroganta si iresponsabila.

| Biiiiiia a răspuns:

Buna, Kotomi!
O lume numai lapte si miere!
Glumesc.
Poate mi-as dori o lume din care sa lipseasca prostia si aroganta.[cum spune si April]...