| florentinf a întrebat:

Daca ai putea fi un pesonaj fictiv din carti, care al fi el?

6 răspunsuri:
| bodysun a răspuns:

Romeo din "Romeo si Julieta"

| florentinf explică (pentru bodysun):

Si de ce ai vrea sa fi Romeo? sa te sinucizi? daca o dam pe poezie asa as vrea sa fiu si eu Dante laughing sa ma duc in iad si pe urma sa ajung in Rai.

| bodysun a răspuns (pentru florentinf):

In iad poti ajunge da nu cred ca exista vreun lift sau vreo scara sa te duca in rai...

| florentinf explică (pentru bodysun):

N-o da pe inteligentul frate laughing, filosofie, glumeam stai chil, daca a-i citi Divina Comedie ai sa vezi ca el se rataciste intr-o padure si ajunge printr-un portal in iad iar pe urma Dumnezeu si Sfintii il iau de acolo si ajunge Dante la divinitate.

| bodysun a răspuns (pentru florentinf):

Nu ziceam de carte, ziceam de lumea reala laughing

| jessie33 a răspuns:

poate Tinkerbell*, sau Kida din ATLANTIDA imperiul disparut, sau cam asa ceva.