| Andrei5000 a întrebat:

Daca am 5 restante pe un an universitar in anul urmator cate restante pot sa am!? si cand se pot da aceste restante!? Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Pe vremea mea laughing trebuia sa ai 30 de credite pe an, din 60, altfel repetai anul, daca voiai. Restantele se dau in toamna, inainte de inceperea anului universitar, nu stiu cand, dar oricum, fiecare profesor stabileste data examenului, asa ca intrebi la secretariat sau chiar profesorii.

| RagnarokR a răspuns:

Ti.ai luat creditele pe anul respectiv? creditele conteaza prima data

| LoveSleep a răspuns:

Poți să ai câte restanțe vrei tu, atâta timp cât ai 30 de credite/an. Dacă n-ai luat vreun examen din sesiunea din semestrul 2(de acum), poți să-l dai în restanță, după ce se termină sesiunea.
Dacă ai restanțe de la sesiunea din primul semestru, le poți da în toamnă.

| TheSinneʀ a răspuns:

Daca indeplinesti numarul de credite necesare pentru a trece anul, poti avea cate restante iti permiti.Si restantele le dai in toamna, depinde de la facultate la facultate.