| Goddessss a întrebat:

Dacă am mancat azi o omleta făcută dintr-un ou, o shaorma mică si 2 rodii, oare toate acestea depășesc 1400 de kcal?
Shaorma nu avea nu știu ce sosuri si am mâncat doar jumate din lipie...

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când mănânci în oraș, sosuri care nu știi din ce sunt făcute.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In jur de 900 probabil. Daca shaorma avea cam 300g, iar oul undeva la 60g (pe langa ulei si ce mai era pe acolo).

| siriusblack98 a răspuns:

Nu,nu depasesc. Intre 1000 si 1200 de kcal. Iar acum mi-ai facut pofta de shaorma, mersi mult.

| zilog a răspuns:

Nu iti mai face atâtea stresuri, ci inceacă să mănânci cât vrei ce vrei dar după fiecare masă mergi 5000 de pași si tii garantez eu că nu te vei ingrășa