| Sirensing a întrebat:

Daca am rinichi polichistic sunt din punct de vedere medical apt pentru a intra la un liceu militar sau la Mihai viteazul din Bucuresti?

3 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Nu esti apt. Jertfa pentru patrie "trebuie" sa fie fara defect.

| Sirensing explică (pentru Steregoi):

Prefer un raspuns concret este ca si cum i-ai spune unei persoane ca nu poti sa te faci profesor de romana pentru ca nu esti roman

| Steregoi a răspuns (pentru Sirensing):

In armata te pune sa alergi, sa faci antrenamente grele. Cel putin asta ar insemna cu adevarat armata. Pentru asa ceva este necesara o conditie fizica buna. Astfel de antrenamente stresante ti-ar agrava starea de sanatate. Nu te duci in armata sa stai. Sa zicem ca ai fi acceptat asa insa nu ar face altceva decat sa-ti dea unda verde si sa te primeasca sa-ti faci rau singur adica sa alergi sub stres cu masca de gaze pe cap sa alergi pe dealuri, tehnici de supravietuire in jungla de pe un front sinistru inchipuit. Stii cum e zicala: "Ai grija ce-ti doresti pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca acea dorinta." Daca nu ai f avut nici o problema de sanatate altfel s-ar fi pus problema. E posibil ca in conditii grele sau de stres acele chisturi sa se transforme in cancer.