| pwp a întrebat:

Daca ar fi sa alegi o tara in care sa muncesti, ce ai alege dintre grecia si germania?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu aș lucră în nici una din ele pentru că nu mă interesează să plec din țară.
Mai bine slugă la mine în țară decât între străini.
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Germania.Grecia nu mai este cum era odata.Bafta!

| Nicoleta a răspuns:

Avand in vedere contextul actual economic al Greciei, as alege Germania.

| clauss a răspuns:

Germania, in grecia nu mai e cum era inainte, au aparut multi tepari, am simtit o pe pielea mea, e cu economia la pamant, asa ca as alege germania din toate punctele de vedere, financiar, seriozitatea nemtilor, datorita marcilor auto( sunt fan audi si vw), deci GERMANIA

| Ana a răspuns:

Germania

| micurutza2005 a răspuns:

Din punct de vedere al frumusetii as alege Grecia imi place marea foarte mult si caldura, in Germania am fost nu imi place asa mult e asa ca in tara piticilor cu case de aceeasi culoare (nu am fost in orase mari )unde parca niciodata nu e nimeni acasa dim am trecut pe langa ele si nu e nici tipenie de om, seara la fel asa ca nu imi place Germania in mod special sunt reci si distanti oamenii, grecii cred ca sunt altfel happy

| Roby67 a răspuns:

Daca vrei sa muncesti, atunci TREBUIE sa vi in Germania, daca vrei sa te faci ca muncesti, atunci mergi in Grecia.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este mai bine platit in Germania, trebuie sa lucrezi fara sa cracnesti si la standardele lor destul de ridicate. Pe de alta parte in Grecia este frumos, este un loc deosebit sa mergi sa vizitezi, dar parca prea cald vara. Ei au problemele lor, foarte asemanatoare cu ale noastre in ceea ce priveste locurile de munca. In schimb viata este mai ieftina. O casa acolo este mult mai ieftina ca la noi. Limba este grea si alfabetul altfel decat al nostru.
Poate ca eu n-as pleca, dar stiu ca fratele meu ar alege Germania. Prietena mea este acolo de o perioada si este foarte fericita. In Grecia nu stiu pe nimeni, nu stiu cum se traieste ca simplu locuitor si nu stiu ce fel de munci s-ar putea face, in afara de servicii in turism.

| Ady00pk a răspuns:

Germaniahappy Grecia e intr-un colaps totalhappy

| Daviiiiiid a răspuns:

Germania

| RyanGeorge a răspuns:

Germania, am fost acum 5 ani de zile pentru cateva zile si numai vroiam sa plec de acolo laughing

| mihu_7979 a răspuns:

Germania.happy am fost acolo.laughing

| elena17pb a răspuns:

Germania

| break a răspuns:

Eu ma fost in grecia 3 luni si trebuie sa plec peste putin timp pentru.prima data in germania.Grecii sunt nebuni dupa munca, sa le faci repede si pe bani putini.o sa vad cum e si in ger.

| andreyuta01 a răspuns:

Germania