| SaveTheNature a întrebat:

Daca ar fi sa pleci din Romania ce tara ai alege? Argumenteaza-ti alegerea.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant plecat din tara, iti poti da seama dupa capitala tarii in ce tara sant, pune in profilul meu. Urmatorul pas e sa imi schimb cetatenia ca sa pot intra in armata tot ca sofer pe autotren, salariu mai bun si orar mai flexibil.

| OnuOnulică a răspuns:

America
Pentru ca acolo e wrestling

| zurick a răspuns:

Germania.
De ce?
Pentru arhitectura, pentru peisaje si chiar doar pentru a descoperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paiii.Eu am multe tari care imi plac si nu pot alege,dar o sa incerc sa iau cate o tara dupa fiecare continent.
Din Europa as vrea sa vizitez Grecia,pentru arhitectura excelenta si peisajele magnifice.
Din Africa as vrea sa vizitez Egiptul,pentru piramide si toate obiceiurile stravechi.
Din Asia as vrea sa vizitez China,deoarece este o tara foarte mare,as vrea sa vizitez Marele Zid Chinezesc si pentru tehnologia foarte dezvoltata.
Din America de Nord as vrea sa vizitez Mexic,pentru traditii, mancarea gustoasa si cladirile foarte originale.
Din Amrica de Sud as vrea sa fizitez Peru, o tara minunata din punctul meu de vedere ( nu pot descrie in mai multe cuvinte )
Si as mai vrea sa vizitez orasul New York pentru tehnologie, cladirile imense si pentru a vedea Statuia Libertatii.

Daca ar fi sa aleg doar o tara in care as vrea sa ma mut ar fi Grecia, pentru ca este tot din Europa si are iesire la mare.

O zi frumoasa big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

America de Sud * Scuzati greseala big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Va rog sa ma scuzati pentru greselile de scriere, eram foarte grabita.Sunt cateva, ma scuzati, nu am vrut.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Stai linistita. Mi-am dat seama. Bine, pe langa asta mi-am dat seama ca nu prea ai calatorit, caci lucrurile nu stau asa cum le vezi la tv.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu este chiar cum vad la TV.Am calatorit in 5 sau 6 tari straine, dar acestea sunt tarile mele preferate.In Grecia si Egipt am fost cu avionul si m-au impresionat foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu ai tu sau altcineva dreptul de a zice ca nu am fost plecata din tara, daca mie imi place sa calatoresc.

| pastru009 a răspuns:

Buna.Eu as alege Anglia.Deoarece este o tara foarte frumoasa si acolo ai mai multa libertate.Arhitectura,monumentele sunt foarte frumoase si ingenioase.Iar peisajele/natura...ce sa mai zic? Te dau pe spate.
Limba lor natal este cea mai folosita pe glob si este si cea mai frumoasa.

| SaveTheNature explică (pentru pastru009):

Din 2007, sunt in Londra..Momentan am venit in Romania ca mi se facuse dor. Sa stii ca Anglia e cu totul alta decat cea pe care o vezi la tv, sau in carti.

| pastru009 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Exemple?
De ce? Tu cum o vezi?

| SaveTheNature explică (pentru pastru009):

In primul rand arhitectura este pretutindeni la fel. (e ca si cum ai manca pilaf in fiecare zi)
Daca te gandesti ca ai sa vezi blonzi cu ochi albastri respectuosi te inseli. Sunt foarte multi emigranti din tarile asiatice astfel ca te vei simti pe jumatate in Pakistan sau Africa. Daca nu iti plac, negrii, trebuie sa te obisnuiesti cu ei. Au intaietate in regat. In schimb est -europenii sunt prost vazuti si marginalizati.
Depinde si de zona in care stai, dar daca alegi sa stai intre engelzi, pregateste-te sa fii singur, si abandonat, Daca preferi sa stai intre emigranti pregateste-te sa suporti multe mentalitai si comportamente.
Uita de mii de minute gratuite la telefon, si internet de mare viteza.
Si inca ceva Anglia este tara regulilor. Daca nu iti plac regulile, o sa-ti fie greu. Anglia e o tara care ii pune la punct pe oameni..de la sine.
Nu e ca in Italia de ex -unde fiecare doarme pe unde apuca si isi face cort pe unde apuca. zi-mi ce vrei sa stii.

| pastru009 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Exista vreo parte buna/descriere buna daca te intreb acest lucru:
Tu cum vezi Anglia?

| Dippa a răspuns:

Aş vrea să merg în Franţa.Îmi place limba, are oraşe frumoase şi mi se pare interesantă.

| deny2013 a răspuns:

Franta pentru peisaje si pentru a o descoperi.

| Prietenoasa a răspuns:

America pentru ca e o tara frumoasa sau Argentina.

| CrazyGirlAmy a răspuns:

Poi as alege Grecia pentru ca sunt multe locuri frumoase de vizitat, as alege Spania pentru ca pot descoperi oricand lucruri noi, Los Angeles si alte tari din america pentru ca iubesc acel loc. Tu?

| SaveTheNature explică (pentru CrazyGirlAmy):

Http://www.youtube.com/watch?v=fXGYt-sEsqc
Motive
1- Imi plac tarile Mediteraniene -in special mancarea :X
2- Imi place stilul lor de viata plin de fieste :X
3 Oamenii de acolo traiesc mult, si bine
4 Nu sunt nevoit sa plec atat de departe de Romania precum in Canada, sau Australia- astfel cand mi se face dor de locurile copilariei, de prieteni sau de Romania, ma pot intoarce ieftin si usor acasa.
5.Sunt latini. Latinii au si suflet, nu doar bani.
6 Urasc frigul- desi imi plac tarile scandinave ca si mentalitate, urasc frigul. In Sardinia e mai cald:X