| DonEduardo a întrebat:

Daca ar fi sa va alegeti epoca in care ati trai, care ar fi acea? Va rog sa veniti cu argumente.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un viitor indepartat cu multi roboti si pace - fericire. Sa imi aleg femeia dorita prin comanda directa produsa in fabrica. Munca mai usoara macar 6h pe zi si multe facilitati sa am bunastare in viata.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sincer? Epoca comunistă a lui Ceaușescu! Doar pentru simplul fapt că lumea era mult mai simpla, trăia mai simplu și era mai mult bun simt și respect între oameni.

| RAY a răspuns:

Romania le are pe toate, romani sunt epocali de primitivi si stupizi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta de ce nu o spui pe a ta? Cu argumente.

| DonEduardo explică (pentru sadrian46):

Bine, o voi spune. Mie mi-ar placea sa traiesc in vremea preistorica, doarece, oricat de putin dezvoltat are totul pe atunci, macar erau toti oamenii egali.

| suntserios a răspuns (pentru DonEduardo):

Adevarat. Toti mureau pana la 24.

| NotNamed a răspuns (pentru DonEduardo):

Nici mult nu te bucurai de viață... in maxim 25-30 de ani erai caput

| sadrian46 a răspuns (pentru DonEduardo):

Nu erau, era șamanul, șeful de trib, care era și căpetenie războinică.
Mie mi-ar place într-un viitor comunist, fără dictatură.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mereu as alege momentul prezent, in care traiesc deja happy Pentru ca... la nivelul tututor, altceva nu mai cunoastem big grin

| Mosotti a răspuns:

As vrea sa traiesc intr-o epoca mult mai avansata ca acum unde majoritatea bolilor au leac, unde traiul e mai bun, si asa mai departe. Unde putem alege cum sa fie copilul nostru, de la fizic pana la comportament, inteligenta, etc.
Unde sa ne putem crea partenerul ideal, adica cand vom fi in stare sa creem un om de la zero cu toate specificatiile pe care ni le dorim.

| Wr3nch a răspuns:

Epoca comtemporana, America anilor 80. Live hard and party harder.

| raMLesS a răspuns:

Epoca moderna.
Pentru ca erau masinile faine si societatea nu era foarte dezvoltata, dar era faina.
As alege sa traiesc probabil in America.

| DonEduardo explică (pentru raMLesS):

Daca ai fi muncitor intr-o fabrica in vremea aia, ai gandi la fel?

| raMLesS a răspuns (pentru DonEduardo):

Cred ca exista domenii unde ma pricep mai bine si probabil o sa ies, dar daca e sa raman in fabrica ca as gandi la fel, numai ca as fi un burlac. Nu m-ar interesa prea mult de familie, cat as castiga, atat as cheltuii, as da banii pe petreceri si femei, haine, prieteni si bautura, inclusiv as manca ce imi pofteste inimioara, sau cat ma tine buzunarul laughing
Asta e frumos la viata de haiduc, cheltui banii pe ce vrei fara stres, si iti faci cele mai ale dracu amintiri.
Probabil ca mi-as trai viata prin baruri laughing dar e ok.
As alege viata asta cu conditia ca dupa moarte, sa ma intorc inapoi in 2021, in ziua respectiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

M-as intoarce Cu macar 500 de ani in urma, dar macar cu un pistol sau ceva
Poate si 2000-3000 ani
As deveni talhar de drum.

| NotNamed a răspuns:

As alege sa traiesc in prezent pentru ca sunten in floarea evolutiei, intr-o lume modernizata si democratica in mare parte. Avem acces la orice informație cu doar doua click-uri. Avem cunostinte mult mai vaste despre orice domeniu fata de acum sute de ani cand popoarele nu se axau pe dezvoltare cat se axau pe dorintele expansioniste. Studierea spațiului cosmic si proiectele de lasare al oamenilor si al aparaturilor in spatiu este recenta. Nu mi.as vedea viața într-o lume agrara, inculta, nedezvoltată care isi pune accentul pe credinta si pe viața de apoi mergand pe principiul de tara cu un rege si populatia sclava avand principii si cunostinte mai mult bazate din carti vechi care in ziua de azi sunt povesti de adormit copiii.

| DonEduardo explică (pentru NotNamed):

Adevarat,dar chiar iti place cum in vremea asta exista oaeni saraci?

| Theo94 a răspuns:

As alege o epoca viitoare mult mai avansata unde tehnologia, medicina, stiinta in general este mult mai avansata, planeta marte si luna sunt colonizate si poti se te duci in excursie pe ele cum merg unii in prezent in diferite locuri din tara si din afara.

| Anuket a răspuns:

Tot asta, aș vrea doar să văd ca pe un film cum a fost în alți ani despre care avem informații foarte vagi, iar dintre toate aleg antichitatea. Nu aș dori să trăiesc în alte epoci din cauza diferențelor care-s evidente.

| DenqOO a răspuns:

Nu am o epoca.
Dar ca perioada este 1990-2010.
O perioada de tehnologizata suficient, dar nu atat de mult.
Dupa 2010 mi se par ca lucurile au cam luat-o razna din multe puncte de vedere