| Dismally a întrebat:

Daca ati avea puterea sa dati o lege noua in Romania, care ar fi aceasta si de ce?

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Confiscarea masinii pentru infractiuni la volan.

| Dismally explică (pentru suntserios):

Ma gandisem si eu la asta, cei cu masini foarte scumpe nu se vor speria niciodata de o amenda, dar confiscarea masinii ii va afecta si pe ei cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Castrearea chimică și chiar pedeapsa cu moartea a pedofililor și violatorilor în general
Permisul luat pe viață pentru alcool sau droguri la volan
Amenzi cât mai mari și chiar închisoare pentru abandonul sau violența împotriva animalelor.

| Dismally explică (pentru Madaxo97):

Da, chiar ar merita castrati unii.

| LisaJulie a răspuns:

Munca în folosul comunității pentru politicienii condamnați penal

| Dismally explică (pentru LisaJulie):

Nu stiu ce sa spun, sa nu faca "munca" aia tot pe la partid sau alt loc din asta de frecat menta cum se intampla acum big grin

| LisaJulie a răspuns (pentru Dismally):

Nu bineînțeles, dat cu sapa, adunat de porumbi, tăiat de lemne munci din astea pe care ei nu le apreciaza

| simplaexsistenta a răspuns:

As interzice vânzarea tutunului/tigarilor electronice si alcoolului minorilor

| Dismally explică (pentru simplaexsistenta):

Cred ca exista deja o astfel de lege, nu stiu exact la tigari electronice dar la alcool si tutun sigur este. Cred ca si la energizante este sau urmeaza sa intre in vigoare.

| suntserios a răspuns (pentru simplaexsistenta):

Pai nu exista deja o astfel de lege?

| simplaexsistenta a răspuns (pentru suntserios):

Nu prea e respectata, nu?

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Dismally):

Chiar am uitat de energizante. Da, exista, dar nu e respectata mai deloc

| suntserios a răspuns (pentru simplaexsistenta):

In magazinele mai mari e destul de respectata...

| simplaexsistenta a răspuns (pentru suntserios):

Mdeah, magazinele mari. Asa ca in loc sa te duci la Kaufland tragi o fuga pana la coltul blocului si iei un pachet de tigari.

| Dismally explică (pentru simplaexsistenta):

E si noua legea, abia anul acesta au dat-o, o sa se respecte si asta cu timpul. In legatura cu magazinele mai mici, cele de la coltul blocului, daca vor sta pe ei o perioada, sa le dea amenzi vor incepe si ei sa le respecte.

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Dismally):

Adevăr grăiești

| Giulia911 a răspuns:

As interzice avorturile.
Si homosexualitatea și travestitul în public, aceste scarbosenii sa le facă în casa lor.

| Dismally explică (pentru Giulia911):

Nu am vazut pana acum travestiti in public dar probabil e doar o chestie de timp big grin

| Giulia911 a răspuns (pentru Dismally):

Nu iai văzut tu