| Amaliamalia a întrebat:

Daca ati putea folosi toata energia universului si ati fi egali in "puteri" ca si Dumnezeu, ce ati face? Cum ati transforma lumea? (precizez ca ati putea face ce doriti sa distrugeti sau sa creeati) Si ce anume ati distruge sau ati creea?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

As distruge oamenii si as crea lumi diferite nepopulate. Daca ar fi sa las oamenii si sa creez o lume, ei ar strica-o si practic munca mea ar fi inutilathinking

| Lora a răspuns:

Nu cred ca as putea sa o fac mai bine decat EL doar Dansul are explicatia fiecarui lucrusor creat de EL, rolul si sensul lui facut pe acest pamant

| Dariana a răspuns:

As creea o lume in care nu exista rau, ceva gen "Rai". Dar toti stim ca doar Dumnezeu poate face astahappyOricum tu ce ai face?happy

| louis3 a răspuns:

As vrea sa fiu tot eu, insa mai fericit.As vrea sa fiu tot eu, insa departe de Romaniahappy

| llucixxl a răspuns:

Două lucruri: aş desfiinţa "Taraf TV" si "Falsez pentru tine".

| Amaliamalia explică:

Eu cred ca as face acelasi lucru ca si Dumnezeu. Sunt oameni care fiind pusi intr-o astfel de situatie, tind sa raspunda ceva de genul: "As schimba totul, doar sa-mi mearga mereu bine.", insa un raspuns bun ar fi mentinerea echilibrului. In viata trebuie sa existe si un "rau necesar" care te ajuta sa progresezi. Echilibrul se refera la o proportie aproximativ egala a binelui cu raul in viata oricarui individ. Cand avem o perioada proasta in viata si credem ca totul este de prisos, trebuie se ne gandim si dintr-un alt unghi, sa ne aducem aminte ca am avut si multe momente bune, fericite, iar pentru a deveni mai puternici avem nevoie si de momente rele, de rau, ca sa stim de ce sa ne ferim si cum sa ii facem fata.happy