| gemeni6226 a întrebat:

Daca eu am gresit cand am raspuns la o intrebare in care atrageam atentia barbatilor in general ca daca vor sa traiasca fericiti cu o femeie trebuie sa le dea atentie si respect si unul m-a atacat spunind ca doar sexul este important intr-o relatie, ba cand nu am fost de acord cu el si am zis ca nu ar strica sa mai citeasca niste carti sa vada lumea altfel m-a facut mucoasa si de tot felul la varsta de 59 de ani pe care o am-daca asta este si ramane nivelul de cultura apreciata a oamenilor pe TPU eu atunci ma sterg si doresc si uit ca exista un astfel de site in Romania daca voi o sa-i dati dreptate.Intrebarea care este? Ii dati dreptate? Ca daca da o sa am onorea sa imi sterg contul definitiv.Nu vreau sa fiu pe un site care promoveaza subminarea femeii ca om si transformarea ei doar intr-un obiect sexual.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ați răspuns foarte bine, doamnă dragă.
Aveți dreptate doar că așa cum fiecare pădure are uscăturile ei, așa și TPU are acele persoane cărora nu le place să fie contrazise și consideră că au dreptate întotdeauna și oricâte argumente le-ai aduce, părerea lor rămâne aceași.
Acel user care va zis asta, probabil este un tip imatur emoțional care cel mai probabil doar asta caută el de la o relație (sex) și nu are gânduri serioase cu nicio femeie, proiecția lui personală aplicându-se tuturor.

38 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nimeni sanatos nu ar fi de acord cu afirmatia de mai sus. Sunt foarte multi sexisti si misogini pe acest site, oameni super super frustrati.

| Dragosdoar a răspuns (pentru AnemonaP):

Uite-te peste raspunsul care eu i l-am dat. Eu consider ca unii nu au dreptate 100%, dar nici departe de adevar nu sunt

| AnemonaP a răspuns (pentru Dragosdoar):

M-am uitat pe răspuns însă nu are de-a face cu ce a scris doamna. Doamna a afirmat că, Femeile au nevoie într-o relație de atenție și respect. Un puțoi s-a trezit și a spus:,, Într-o relație contează numai sexul." Despre asta era vorba. Despre ce contează intr-o relație. Nu despre alte lucruri. Sexul intr-o relație Nu are de-a face cu faptul că fetele au cont pe OF. Nu are relevantă răspunsul tau.

| gemeni6226 explică (pentru Dragosdoar):

Uite domn Dragos eu nu afirm ca nu exista si astfel de relatii -eu despre ce am vorbit si am scris se referea la faptul ca un El intreba ce le place fetelor (femeilor) la un barbat.Si eu am dat linkul respectiv unde se vorbeste despre acest lucru, poate nu se referea la categoria fetelor cuprinse intre 17-24 de ani dar in mod cert se referea la femeile in adevaratul sens al cuvintului care au peste 28 ani, care se respecta si isi cunosc valoarea.Nu neg ca este important sexul intr-o relatie bineinteles ca este dar o femeie in mod sigur daca are de ales intre 2 barbati o sa aleaga pe acela care o respecta mai mult si care o face sa se simta implinita ca femeie si ca om si nu pe acela care o calca in picioare. Daca din nefericire o ea nu stie sa faca discernamint intre ce ii va oferi unul sau altul asta deja e din nefericire consecinta alegerii ei gresite.La un moment dat o sa iti dai seama ca sunt si destule femei care aleg mai bine sa fie singure decat cu cineva cu care se simt nefericite.Dar asta e un subiect larg daca unele totusi aleg nefericirea in cuplu din cauza copiilor si pentru ca nu pot sa se detaseze material de sot asta e un alt subiect.Subiectul la care am raspuns eu era:ce fel de barbati prefera fetele, femeile ce le place la barbati.

| Dragosdoar a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu vreau sa fiu pe un site care promoveaza subminarea femeii ca om si transformarea ei doar intr-un obiect sexual''.

are relevanta pentru concluzia ei.

| gemeni6226 explică (pentru Dragosdoar):

Concluzia mea ar fi fost daca toti erau impotriva mea.

| gemeni6226 explică (pentru gemeni6226):

Citeste tot enuntul cu atentie, detaliile sunt importante.

| gemeni6226 explică (pentru gemeni6226):

LLa fel de important ca si cit de important unde pui virgula intr-o propozitie.De exemplu:Bărbații și femeile vor răspunde complet diferit la testul de mai jos.

Cerința este să se pună în următorul text virgula care lipsește: "Dacă bărbatul ar ști realmente valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe în căutarea sa".

Majoritatea bărbaților vor pune virgula înainte de cuvântul "femeia", rezultând fraza: "Dacă bărbatul ar ști realmente valoarea pe care o are, femeia ar merge în patru labe în căutarea sa".

Majoritatea femeilor vor pune virgula după cuvântul "femeia", rezultând fraza: "Dacă bărbatul ar ști realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge în patru labe în căutarea sa".
https://www.gandul.ro/......a-12192503

| Celcestietot a răspuns:

Ma thinking, totul este important pana la urma, dar de cele mai multe ori daca nu exista asta intr-o relatie nu va merge cum trebuie si sunt sanse mari de despartire. Sexul este o necesitate fie ca vrem sa acceptam sau nu, vorbind la scara larga. Nu am dreptate?

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Daca ti-ai fi luat oboseala sa citesti toate replicile mele nu ai fi scris acest raspuns.Te rog nu raspunde doar pentru a vina punctaj si a urca in top ci fii mai profund.

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Citeste prima replica ce am dat utilizatorului Dragos.

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Si mai citeste si ultima mea replica data lui the doctor 88

| johnnny123 a răspuns:

Dacă am renunța la toate platformele în momentul în care apare acolo un imbecil, ar trebui să ne închidem în casă și să nu mai aprindem nici televizorul, nici calculatorul, nici radioul.

TPU nu "promovează subminarea femeii și transformarea ei doar într-un obiect sexual". Un utilizator tembel a făcut asta.

| gemeni6226 explică (pentru johnnny123):

Da,chiar acus o jumate de ora am citit afirmatia unui filozof caci eu nu sunt ceea ce crezi tu despre mine ca sunt, ci tu esti cel ce crezi ca eu sunt.Dar vreau sa spun ca eu de mult am renuntat la televizor si la radio am pastrat doar calculatorul (internetul), aici vad ce eu vreau sa vad si nu ce altii vor sa-mi toarne in creier.La toate platformele nu dar daca aici din cele 5 raspunsuri toate erau impotriva mea sincer mai bine pustnica decat intr-o societate in care valorile morale ar fi calcate in picioare.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu sunt de acord nici cu el, dar nici cu tine. Eu consider ca egalitatea intr-o relatie e cea mai importanta. Fiecare trebuie sa isi trateze si respecte partenerul/partenera cu acelasi nivel de egalitate cu care el/ea este respectat/a de partenerul/partenera sa.
Egalitatea e cea mai buna.

| gemeni6226 explică (pentru Mayhem666):

Este o pereche pe care eu o admir foarte mult in Romania si au aparut pe multe canale de televiziune si au si pe Facebook foarte multi fani este o pereche tanara au publicat si carti este vorba de Eduard si de Suada Agachi, ei si Suada Agachi a dat sfat atit barbatilor cit si femeilor cum sa judece si cum sa relationeze impreuna ca relatia intr-un cuplu sa mearga mereu bine si sa dureze cum a durat si relatia dintre parintii mei mai bine de 55 de ani- ei s-au iubit pana in ultimul moment eu asta consider ca e o relatie frumoasa si reusita in care cei doi se iubesc pana la moarte.Ei si am dat linkul de Youtube al lui Suada unde vorbeste foarte frumos despre acest lucru-si el s-a razvratit si a spus ca si ea si eu vorbesc prostii.Dau linkul cu pricina aici (dar vad ca intre timp doamna admin al TPU a sters replicile lui la adresa mea deci am sufletul linistit acum ). Toata stima doamna Cristina daca imi cititi acest raspuns! deci linkul de pe Youtube ce nu suporta femeile la barbati https://www.youtube.com/watch?v=-KsZY5YLVaY&t=132s
si drept dovada ca nu e partinitoare atrage si atentia femeilor ce nu suporta barbatii la femei (si eu cred ca orice femeie care se respecta si doreste dragostea unui barbat nici ea nu va face gafele respective)https://www.youtube.com/watch?v=ea518duKiKQ&t=6s

| Dragosdoar a răspuns (pentru Mayhem666):

Uite-te peste ce i-am scirs te rog

| Mayhem666 a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu pot sa ma uit la videoclip pentru ca sunt la servici momentan, dar apreciez ca ti-ai dat putin din timpul tau pentru a-mi trimite acel videoclip, dar eu tot cu parerea mea raman. Intr-o relatie, nu e mai superior unul sau celalalt, ci trebuie egalitate.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Pardon? Cine esti? Aaah, tu esti cel cu care s-a certat? Nu prea ma intereseaza cearta altora cat sa caut, si nici nu am timp pentru asta, dar daca tu chiar vrei sa citesc, trimite-mi link-ul, ca sa nu mai stau eu sa caut, ca sunt la servici momentan.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Mayhem666):

Nicidecum, eu nu prea ma cert cu lumea aici. raspunsul meu i l-am dat aici

| Mayhem666 a răspuns (pentru Dragosdoar):

A trebuit sa citesc doar pana la partea in care ai mentionat ca el e mai al dracu si le mai jigneste, ca sa-mi dau seama de ce s-a suparat, si pe buna dreptate. Intr-o relatie trebuie sa existe echilibru trebuie sa existe respect reciproc. Asta cu femeile se uita la bani, chiar daca personalitatea partenerului e naspa, e doar un stereotip. Orice femeie intreaga la cap, il da dracu pe ala care o trateaza ca pe un gunoi, si-si cauta unul mai bun. Nu merita sa te bata si sa te injure un gunoi, doar pentru ca are bani.
Crede-ma, femeile din ziua de azi se respecta mult mai mult de atat. Mai sunt si anumite exceptii bineinteles, dar asta nu inseamna ca toate-s la fel, din cauza a catorva exceptii.
Asta cu bataia, nu e o relatie adevarata, e doar o relatie toxica. Intr-o relatie adevarata, bataia si injuratura nu ar trebui sa existe

| gemeni6226 explică (pentru Mayhem666):

Esti de treaba dar nu pe Dragos m-am suparat de certat s-a certat un el cu mine -si nu acel om care a pus intrebarea la care eu am raspuns ci unul altul -pe care deja l-am pus pe ignor(azi).Ma mir de unde a aparut deoarece eu sunt pe TPU din 2015 si de atunci ar fi putut de n ori sa ma contrazica el fiind pe pozitia 74 m -i se pare aici eu pe 239.Am crezut ca am reusit sa pun pe ignor pe toti care au un vocabular nesanatos intr-o conversatie de atita timp(imediat de 7 ani) dar vad ca apar unii din te miri unde si de ce. Ceea ce ti-am trmis nu este de citit este de ascultat vorbeste o femeie frumoasa si cu facultate.E un model pentru mine si cum am mai scris se intr-un video se adreseaza barbatilor intr-un altul femeilor.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mayhem666):

Frumos raspuns! happy

| Emma30555 a răspuns:

O femeie are nevoie de iubire, sa o simtă și sa o ofere. Iubirea e foarte importanta, poate sa fie și bogat și bun la pat cum spun unii, dacă ea nu îl iubește tot degeaba. Dacă doi oameni se înțeleg și se iubesc sunt fericiți, restul nu mai contează. Într o relație cel mai mult cred ca contează compatibilitatea, respectul e de la sine înțeles căci dacă nu te respecta și te tratează prost clar nu te iubește, și nu te face fericita. Compatibilitatea întradevar trebuie sa fie și pe plan sexual dar în principiu când oamenii se înțeleg, se iubesc apare și aceasta compatibilitate.

| gemeni6226 explică (pentru Emma30555):

Foarte bun raspuns excelent asta ar trebui sa stie toti barbatii exact asa cum ai scris si nu atunci m-am suparat cand a avut o alta parere ci cand m-a facut mucoasa pentru parerea mea si cand nu am fost de acord cu el si m-a trimis in mama mea care are saraca 83 de ani.

| gemeni6226 explică (pentru Emma30555):

In plus nu stiu de ce s=a bagat un barbat sa ma contrazica la o intrebare adresata fetelor, femeilor si anume ce isi doresc femeile, fetele de la un barbat.Nu era o intrebare pentru barbati.Cum nici eu nu m-am bagat niciodata sa raspund la intrebari de genul ce isi doresc barbatii de la o femeie sau fata ca nu sunt barbat.

| Emma30555 a răspuns (pentru gemeni6226):

Era pur și simplu un supărat, frustrat. Un om care răspunde urat și vorbește urat nu merita băgat în seama, pur și simplu trebuie ignorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TPU e refugiul ideal pentru mulți oameni cu probleme, în special bărbați.Mie mi s-a întâmplat să mi se pară unii atât de normali până la un moment dat când am aflat cât de duşi cu capul şi scârboşi sunt în realitate.E plin de misogini aici şi pentru majoritatea nu prea cred că există speranțe de vindecare.Sunt doar nişte oameni închişi la minte şi traumatizați care nu vor să se schimbe şi preferă să rămână la stadiul de balegă împrăştiată pe drum şi să-şi verse frustrările aici unde pot profita de protecția anonimatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveți dreptate! Nu trebuie sa luați toate răutățile ca atare,nu aveți de ce sa va ștergeți contul,sunteți o doamna simpatica, care merita respect, a-ți putea sa ne fiți MAMA multora, unii nu mai știu ce înseamnă respectul în ziua de azi pentru oamenii în vârstă, nu trebuie sa va coborâți la nivelul lor,cel mai bine este sa ignorați, și sa realizați ca mai întâlnim și astfel de oameni în viata; dacă nu cunoaștem răul, nici binele nu îl vom simți cu adevărat, dacă nu cunoaștem tristețea în viata, nu știm nici ce este cu adevărat fericirea, fără diversitate,fără opusul binelui, totul ar fi lipsit de sens,am trai într-o lume robotizata,mecanica; asa ca nu luat în considerare unele răspunsuri, ci ignorati-le care nu sunt politicoase; asta nu înseamnă că,,cu toții avem aceeași părere. Da,femeia trebuie iubita,sa ii se ofere afecțiune, respect, atenție, apreciere, nu doar sex, asta durează doar câteva minute, nu sexul este tot farmecul într-o relație, ci iubirea respectul și armonia între 2 parteneri. Eu unul va apreciez, asa ca renunțați la ideea de a a șterge contul.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Foarte simpatic raspuns -multumesc! in mod sigur tu o sa fii iubit de cineva sau deja esti iubit.Cei care vorbesc urit despre acest subiect, ai dreptate au foarte multe spini in inima si nu cunosc iubirea adevarata din pacate, altfel nu ar vorbi asa.Ai dreptate ar trebui sa fiu si mai inteleapta sa vad cu ochii sufletului ca cei care dau astfel de replici sunt foarte raniti sufleteste si sa -mi fie mila ca ei sufera in asa hal ca nu mai are loc nimic frumos in sufletul lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma iubește Dumnezeu, este suficient pentru mine. Ar trebui sa fiți doar mai degajata și sa înțelegeți ca in viata nu putem fi plăcuți de toți, asa cum nici noi nu ii placem pe toți.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Da,numai ca nu era vorba de mine ci era vorba de Suada Agachi o femeie fina eleganta, culta foarte pozitiva cu foarte multa iubire in suflet care oriunde merge numai frumos si bine asterne in cale.Si nu am inteles de ce nu o vede frumoasa si buna si inteleapta(nu pe mine ca nu pe mine m-am dat de exemplu eu nici pe departe nu sunt asa de frumoasa nici tinara nici asa de culta, eu de la ea invat multe) cand radiaza toate calitatile ce am scris mai sus.Dar ai dreptate nici Isus nu e iubit de toti nu a fost el oare rastignit si nu sunt si azi foarte multi impotriva? din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

După cum vad ca scrieți, va asemănati cu dansa,este ușor vizibil faptul ca scrieți la modul superlativ, la cel mai înalt nivel,va cam subestimați,dar și modestia este o virtute care e pe cale de dispariție. V-am spus, în viata nu toți vor fi dr acord cu părerea noastră, părerile sunt subiective nu obiective,dacă dvs aveți o părere ok, altul o poate disprețuit, modul de percepere raportat la un om va fi mereu diferit și uneori disprețuitor asa ca fiecare își spune părerea unii într-un mod politicos, alții mai puțin politicos pentru acest lucru minor nu trebuie sa o luați asa de personal și sa va ștergeți contul, dacă unul are o părere anume, alții au propriile păreri personale, părerea lui x nu influențează părerea tuturor, un om dacă e mai puțin civilizat asta nu înseamnă că toți sunt la fel și ii urmează sfatul sau părerea subiectiva.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Da stiu ca sunt foarte multe pareri si parerile difera dar sa zic un exemplu mie imi place sa citesc si cartile consider prietenele mele cele mai bune si e o parere unanim acceptata de toti oamenii cu scaun la cap pe intreg globul ca cititul te dezvolta si stiu ca unii dispretuiesc cartea si cititul chiar acus 2 zile un client unde lucrez a afirmat cu multa mindrie de sine ca cititul e o pierdere de timp-eu nu m-as mindri cu o asemenea parere si stiu ca macar 70 la suta din oamenii cu scaun la cap si la nivel global mie mi-ar da dreptate nici nu de aceea m-am suparat ca a avut o alta parere ci pentru ca m-a facut mucoasa pentru parerea mea m-a desconsiderat pentru ce parere am si m-a trmis in mama mea utilizatorul respectiv.Plus nu stiu ca barbat de ce a trebuit sa stie mai bine ce le place femeilor la barbati ca doara nu este femeie nici eu nu am raspuns niciodata la o intrebare de genul ce ii plac barbatilor la femei ca doara nu sunt barbat.

| Dragosdoar a răspuns:

Cand sunt tinere si fertile sexul este necesar pentru femei. A fost foarte aproape de adevara domnul,chiar daca trebuie sa adauge si ideea cu respectul pe langa, si spun asta pentru ca femeile din ziua de astazi numai sunt ca pe timpul generatiei dumneavostra. Credeti-ma doamna draga,vorbesc din propria experienta aici,pentru ca am vbit cu fete pe subiectul asta. As zice ca fetel se gandesc mai mult la sex ca baietii,dar nu prea zic ele asa. Vor sa traisca viata,sa-si satisfaca nevoile intime la maxim cu un barbat potent si cu energie in el,chiar daca e el mai al dracu asa,femeie sta cu el. Daca are o masina,are ceva bani in cont,este sanatos,are stamina si Il tine puta,e material bun pentru majoritatea,nu conteaza ca e mai al dracu de fel si le mai jigneste putin.
De ce sa va stergeti contul? Ca aveti o parere? Nicidecum,trebuie sa acceptati realitatea... femeile s-au schimbat. se gandesc mai mult la placeri,la calatorii,la mancare buna,la bunuri materiale etc...

''Nu vreau sa fiu pe un site care promoveaza subminarea femeii ca om si transformarea ei doar intr-un obiect sexual''.

Da,pai femeile vor sa fie transofrmate in obect sexual,chiar daca niu va place sa auziti asta. Da,stiu ce zic,explic acum... Ati intrat vreodata pe Instagram? De ce credeti ca Isi deschid atatea conturi de Onlyfans sau pe Instagram,Patreon,tik tok etc unde pun poze cu ele dezbracate si In lenjerie sexi? Mai mult sufera cand barbatii nu se uita la ele, In realitatea, femeile adora ca hoardele de masculii sa se holbeze la ele cu limba scoasa si *** sculata osie. Isi mai ridica si standardele de viata In felul asta, ca fac bani din asta. Deci da, le place sa fie venerate din punct de vedere sexual.

Bine, nu excludem exceptiile, dar alea sunt cam rare.
Nu plecati de pe forum, ca n-aveti de ce.

| Dormeo a răspuns:

Sunt multi misogini pe TPU, trebuie ignorati, ei isi varsa frustrarile aici pentru ca in viata reala nu ii baga nicio femeie in seama. Nu puneti la suflet.

| thedoctor88 a răspuns:

Lasati fleacurile si mergeti mai departe. Sanatate!

| gemeni6226 explică (pentru thedoctor88):

Da,numai ca ce m-a deranjat mereu, este ca pe TPU nimeni niciodata nu a avut curajul ca atunci cand un barbat ataca o femeie s-o apere cineva, indiferent cine.Din acest motiv am si pus aceasta intrebare.Pentru ca si tacerea este un raspuns.Adica daca nu aperi persoana respectiva atunci cand este atacata inseamna ca tacit esti de acord cu cine a atacat-o.Din acest motiv m-am si enervat ieri ca nimeni nu l-a combatut.De aceea mi-am facut ideea din enunt.O sa mai stau pe ginduri cateva zile din acest motiv dar au fost si vremuri bune cindva aici cand nu raspundeam deloc la nici o intrebare ca nu sunt vinatoare de punctaje si de a urca in clasament -in schimb ma distram foarte bine de ce raspunsuri se dadeau si am si salvat destule replici.Nu, nu mai sunt suparata am inteles ca sunt oameni si oameni diferenta dintre modul de gindire este clar ca provine din mediul in care a crescut fiecare.Si ma repet dar singurul lucru ce m-a deranjat este ca nimeni dar absolut nimeni nu l-a combatut in nici un fel.La ce concluzie am ajuns? In aceasta tara multi oameni doresc schimbarea multi sunt nemultumiti de starea de lucruri existente-dar eu va spun un singur lucru-de am fi uniti am reusi sa facem lucruri minunate -dar asta e problema-nu suntem uniti e dezbinare si din acest motiv slabe sanse sa ajungem unde ne-am dori cu totii sa ajungem.Desi pe vremuri strabunii au realizat ca numai prin unire putem fi mari (in 24 ianuarie vom sarbatori Unirea!)azi suntem uniti la nivel de teritoriu dar in suflet mai putin si asta e problema!