| gemeni6226 a întrebat:

Daca eu am gresit cand am raspuns la o intrebare in care atrageam atentia barbatilor in general ca daca vor sa traiasca fericiti cu o femeie trebuie sa le dea atentie si respect si unul m-a atacat spunind ca doar sexul este important intr-o relatie, ba cand nu am fost de acord cu el si am zis ca nu ar strica sa mai citeasca niste carti sa vada lumea altfel m-a facut mucoasa si de tot felul la varsta de 59 de ani pe care o am-daca asta este si ramane nivelul de cultura apreciata a oamenilor pe TPU eu atunci ma sterg si doresc si uit ca exista un astfel de site in Romania daca voi o sa-i dati dreptate.Intrebarea care este? Ii dati dreptate? Ca daca da o sa am onorea sa imi sterg contul definitiv.Nu vreau sa fiu pe un site care promoveaza subminarea femeii ca om si transformarea ei doar intr-un obiect sexual.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ați răspuns foarte bine, doamnă dragă.
Aveți dreptate doar că așa cum fiecare pădure are uscăturile ei, așa și TPU are acele persoane cărora nu le place să fie contrazise și consideră că au dreptate întotdeauna și oricâte argumente le-ai aduce, părerea lor rămâne aceași.
Acel user care va zis asta, probabil este un tip imatur emoțional care cel mai probabil doar asta caută el de la o relație (sex) și nu are gânduri serioase cu nicio femeie, proiecția lui personală aplicându-se tuturor.

38 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns (pentru gemeni6226):

Era pur și simplu un supărat, frustrat. Un om care răspunde urat și vorbește urat nu merita băgat în seama, pur și simplu trebuie ignorat.

| thedoctor88 a răspuns:

Lasati fleacurile si mergeti mai departe. Sanatate!

| gemeni6226 explică (pentru thedoctor88):

Da,numai ca ce m-a deranjat mereu, este ca pe TPU nimeni niciodata nu a avut curajul ca atunci cand un barbat ataca o femeie s-o apere cineva, indiferent cine.Din acest motiv am si pus aceasta intrebare.Pentru ca si tacerea este un raspuns.Adica daca nu aperi persoana respectiva atunci cand este atacata inseamna ca tacit esti de acord cu cine a atacat-o.Din acest motiv m-am si enervat ieri ca nimeni nu l-a combatut.De aceea mi-am facut ideea din enunt.O sa mai stau pe ginduri cateva zile din acest motiv dar au fost si vremuri bune cindva aici cand nu raspundeam deloc la nici o intrebare ca nu sunt vinatoare de punctaje si de a urca in clasament -in schimb ma distram foarte bine de ce raspunsuri se dadeau si am si salvat destule replici.Nu, nu mai sunt suparata am inteles ca sunt oameni si oameni diferenta dintre modul de gindire este clar ca provine din mediul in care a crescut fiecare.Si ma repet dar singurul lucru ce m-a deranjat este ca nimeni dar absolut nimeni nu l-a combatut in nici un fel.La ce concluzie am ajuns? In aceasta tara multi oameni doresc schimbarea multi sunt nemultumiti de starea de lucruri existente-dar eu va spun un singur lucru-de am fi uniti am reusi sa facem lucruri minunate -dar asta e problema-nu suntem uniti e dezbinare si din acest motiv slabe sanse sa ajungem unde ne-am dori cu totii sa ajungem.Desi pe vremuri strabunii au realizat ca numai prin unire putem fi mari (in 24 ianuarie vom sarbatori Unirea!)azi suntem uniti la nivel de teritoriu dar in suflet mai putin si asta e problema!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mayhem666):

Frumos raspuns! happy

| Celcestietot a răspuns:

Ma thinking, totul este important pana la urma, dar de cele mai multe ori daca nu exista asta intr-o relatie nu va merge cum trebuie si sunt sanse mari de despartire. Sexul este o necesitate fie ca vrem sa acceptam sau nu, vorbind la scara larga. Nu am dreptate?

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Daca ti-ai fi luat oboseala sa citesti toate replicile mele nu ai fi scris acest raspuns.Te rog nu raspunde doar pentru a vina punctaj si a urca in top ci fii mai profund.

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Citeste prima replica ce am dat utilizatorului Dragos.

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Si mai citeste si ultima mea replica data lui the doctor 88