| raMLesS a întrebat:

Daca femeile reprezinta sexul frumos, barbatii reprezinta sexul urat? laughing)

21 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Sexul destept, gluma, nici un sex nu reprezinta ceva, sunt doar stereotipuri

| Drimmero a răspuns:

Cica barbatul trebuie sa fie putin mai frumos decat dracu, e bine ca nu sunt pretentii pentru noi

| raMLesS explică (pentru Drimmero):

Sunt si la noi pretentii... ca femeie poti sa fii urata cu spume ca tot gasesti partener.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Nici chiar asa, sa nu exageram. N-am vazut inca tipa urata la brat cu cineva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil din cauza ca... cel mai des se spune despre o fata ca este frumoasa sau nu, si sunt si mai multe persoane de genul feminin in lume, decat cel masculin... s-a facut o analogie cu aceasta expresie.

Iar ca raspuns alternativ, poate barbanii le au pe toate thinking

| Mosotti a răspuns:

Si barbatii au o figura f atractiva fizic, deci pana la urma sunt tot sexul frumos dar in sens masculin.
O figura f atractiva emite de fapt calitatile: bazare, hotarare, forta, descurcareala. Ca de aia il vedem frumos pe ala. Femeile il vad f atractiv la figura ca sa se cupleze cu ei, asa au fost adaptate.
Asa ca, cum tot dupa fizic se uita si ele, automat e cam acelasi lucru ca si la femei intr-un fel.

Ia faceti proba, un baiat dupa care mor majoritatea fetelor din liceu, cu arata?! Arata frumos, brici.
Chiar daca de multe ori are caracter prost, e arogant, ingamfat, sau mai e si prost.

| raMLesS explică (pentru Mosotti):

"Ia faceti proba, un baiat dupa care mor majoritatea fetelor din liceu, cu arata?! Arata frumos, brici.
Chiar daca de multe ori are caracter prost, e arogant, ingamfat, sau mai e si prost."
Dc ma faci wa prost? laughing rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru raMLesS):

Lasa ca e bine si daca ar fi asa cum zici, hahaha, altfel imbatranesti si nu sti ce a aia iubire. Prostia nu a omorat pe nimeni, dar neatractivitatea da.
Degeaba e prietenu meu ala desteptu` cu calcurile, banii, masinile lui, daca in interior e gol, ca n-a putut cunoaste afectiunea, iubirea unei femei. Bine eu is cam extraterestru, nu am treaba cu asta si am si alte preocupari, dar el cam vrea asta.

A ajuns la 42 ani toooot cautand...
Tu n-ai vazut in jur? Daca cineva e prost, sau caracter prost sau altele, nu e problema, isi gaseste ca el, dar ia sa apara o defectiune fizica pe figura, sa vezi cum ii e rusine sa mai iasa, plange, intra in depresii, de ce? Ca aia cont cel mai mult in societate prima data, n-am zis ca doar asta, insa e prima.
Cand te duci undeva nu zici "aoleu nu stiu poezii, nu stiu sa fac problema la mate", te aranjezi, ai grija sa arati cat mai bine.

Deci nu te lua dupa ce se zice, ci analizeaza faptele.

| raMLesS explică (pentru Mosotti):

A omorat si prostia si inca face zilnic victime

| Mosotti a răspuns (pentru raMLesS):

Mmm, eu nu prea am vazut ca prostia a omorat pe cineva.

| raMLesS explică (pentru Mosotti):

Daca nu ai vazut cum prostia a omorat pe cineva e clar... https://www.youtube.com/watch?v=G_OZwvXS8qc

Tu confunzi vorba "Prostia nu doare" cu "Prostia nu omoara".

| Mosotti a răspuns (pentru raMLesS):

Am zis ca nu omoara asa in general, dar daca faci prostii in sens de chestii nasoale, sigur ca poate sa omoare.
Am zis ca prostii care nu fac chestii riscante, nu mor doar ca-s asa, la aia ma refer.

| Freya1 a răspuns:

Sexul tare.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, pentru ca este o vorba cu aspect general.

| OldSoul a răspuns:

Barbatii se reprezinta ca fiind sexul tare... (de la dotare se refera)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul deștept. În teorie. Că teorie e și treaba cu femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, bărbatul e considerat sexul tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare.

| troleibuz a răspuns:

Hidos.

| dge18 a răspuns:

Păi depinde de ce avem fiecare în pantaloni rolling on the floor

| Ødegaard a răspuns:

Nu trebuie sa te subapreciezi, într-adevăr femeile sunt mai frumoase insa sunt atrase de bărbați, alta varianta nu au