| Aniela2777 a întrebat:

Daca imi pictez blugii cu acuarele se duce la spalat?

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Da. Trebuie sa olosesti acuarele pentru materiale textile gen:
http://www.colorit.ro/products/carioci-textile-tee-juice.html

3 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Da, din pacate si eu am facut aceeasi prostie... Daca totusi vrei sa vezi cu ochii tai, incearca pe o pereche de blugi vechi, care nu iti mai trebuie. Faza proasta e ca nu se duce tot, ci se fac foarte urati, se coloreaza. Mai ales daca ti-i faci cu negru. As incerca cu acrilice dar am o retinere sa nu-i stric din nou.

| NbhdDaughter a răspuns:

Da happy. Mai mult ca sigur.

| corodidenisa a răspuns:

Nu prea cred