| creionulnegru a întrebat:

Daca iti e foarte cald e indicat sa bei apa rece de la frigider? Te racoresti in vreun fel sau e doar un mit?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te racoresti asa bine ca dupa racesti, si nu vrei sa tusesti in contextul actual laughing) Ca om are a baut apa racita la frigider iti zic din experienta personala ca nu. Iesi mai bine daca pui cateva cuburi de gheata intr-o cana mare si apa peste. Asa e si un pic mai rece si nici nu te baga in boala.

| RKBlue a răspuns:

Cand e foarte cald, ca sa ramai hidratat, poti bea ceai cald.(nu glumesc)
Apa rece de la frigider?
Pai, pot sa beau o sticla de apa rece(nu dintr-o data, clar laughing ) si nu am nimic.
Pe mama mea, cand bea apa rece, o i-a o durere de gat si raguseste vreo 2 zile.
Cred ca depinde de cine o bea, daca iti face rau sau nu.
De racorit, racoreste pe moment, dar peste putin mai trebuie sa bei iar.
Apa la temperatura camerei sau putin mai rece, cu niste cuburi de gheata, e cea mai potrivita.