| ghineanamaria a întrebat:

Daca lol nu inseamna rasete atunci ce inseamna? Cica ii o prostie mare dar ce prostie?

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Pff. cine ti-a zis a vrut sa se amuze pe seama ta. "lol" - lot of laugh, Lot of love=cu multa dragoste, si prosia despre care ti-a zis tie este" LOL=La o Laba" dar asta este inventata de fraieri dar lol este o expresie americana si inseamna lot of laugh! funda?

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

LOL = "laughing out loud" sau "Lots of Laughs"
Nu e nici o prostie, il folosesti ca sa exprimi rasul in scris (deci daca vorbesti cu cineva pe chat scrii lol in loc de "hahahahahahha" big grin big grin laughing

| Stefanistaaa a răspuns:

LOL înseamnă "laughing out loud", folosit pentru a exprima hohote de râs.
(funda?!) :*

| Valenttina a răspuns:

laughing lol inseamna ca un fel "razi" cum ai zis tu "rasete" nu e nici o prostie stai linistita kiss

| Rainbow_4693 a răspuns:

LOL nu e nicio prostielaughing
L.O.L.- Lot of laughing adica cum zici si tu: multe rasetebig grin

| RuxandraBenMeir a răspuns:

LOL pe limbajul unora mai inseamna si "La o laba"winking