| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma spal pe dinti cu bicarbonat(Bicarbonat de sodiu) zilnic, ce poa' sa mi se-ntample?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Eu o fac mereu dar nu folosesc doar bicarbonat ci pun pasta de dinti pe periuta si deasupra cat se lipeste pe pasta bicarbonatul si fac asta mereu si nu este nici un fel de problema

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Daca te speli exagerat cu bicarbonat de sodiu atunci poti sangera sau sa ai dureri... Daca nu exagerezi atunci ti se vor albi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Înafară de faptul ca ti se vor albi, nimic interesant, deci nu te îngrijora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai rau decat davarina, ti-i da jos imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti curata mai bine daca folosesti impreuna cu basta de dinti. Colgate are o pasta de dinti cu bicarbonat dar nu mi se pare acelasi drac avand in vedere ca nu se simt particulele exfoliante.