| anonim_4396 a întrebat:

Daca o intrebare este stearsa de ce ramin si voturile la raspunsurile intrebarii respective?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca asa au facut setarile administratorii/programatorii site-ul. De fapt, ce mai conteaza? Asa este si gata. Ce rost are sa te intrebi "De ce"?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă o întrebare a fost ștearsă implici și răspunsurile oferite sunt de asemenea șterse. Logic, nu?
Voturile unde rămân?
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că, de exemplu dacă cineva greşeşte (intenţionat sau nu) categoria şi întreabă despre fizică la dragoste&sex iar eu îi răspund corect şi îmi desemnează răspunsul ca fiind corect; iar mai apoi vine adminul sau cineva şi şterge întrebarea pentru categorie nepotrivită, ar fi incorect să mi se ştearga şi răspunsul meu şi votul primit. La urma urmei răspunsul era bun şi a ajutat utilizatorul.
Noroc.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@Legiuitoarea: Dacă mă uit la răspunsurile mele, se găsesc şi răspunsurile postate de mine la întrebări ce au fost şterse, la fel şi dacă mă uit la "Punctaj" în profil sunt contabilizate voturile pe care le-a primit răspunsrul, iar dacă a fost declarat câştigător, el va aparea in continuare la "răspunsruile mele câştigătoare".
Aşa că, acolo se referea că rămân voturile. De asemenea, dacă votez un răspuns dintr-o întrebare ce ulterior este ştearsă, dacă mă uit la "voturi date de kongeriket în ultimele 60 de zile" apare şi acel vot ca fiind dat.
Numai bine.