| anonim_4396 a întrebat:

Daca omori oameni acestia te pot bantui? scuze de intrebare dar m-a intrebat o colega si n-am stiut ce sa-i raspund. dar m-a facut si pe mine curioasa.intr-un mod ciudat.astept raspunsuri.happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat daca omori pe cineva sufletul criminalului ajunge in iad dupa ce moare, asta trebuie sa stie amica ta.

| Urzi23 a răspuns:

Constiinta te acuza. Uite ce spun Dumnezeiestile Sripturi
Citind cu luare aminte Dumnezeiestile Scripturi gasim :
Legea cea dintai este legea firii sau legea constiintei. Prin aceasta lege a mustrat Dumnezeu pe Cain, cand a omorat pe fratele sau Abel. Ca auzi ce spune Scriptura : " Atat era mustrat de constiinta ca a cazut in deznadejde si a strigat asa : Mai mare este greseala mea, decat a mi se ierta mie ".
Orice om de pe pamant, cand face rau, este mustrat de constiinta sa, care ii spune : " De ce ai facut rau?" Aceasta este legea cea dintai data de Dumnezeu omului, numita si legea constiintei sau legea firii.
A cazut in deznadejde, ca a ucis pe fratele sau Abel, pastorul; ca Dumnezeu i-a primit aceluia jertfa si el l-a zavistuit si, iesind la camp, l-a omorat.
Legea constiintei ii spunea : " Ce-ai facut? Ai omorat pe fratele tau!"
Orice om de pe pamant, cand face rau, este mustrat de constiinta sa, care ii spune : " De ce ai facut rau?" Aceasta este legea cea dintai data de Dumnezeu omului, numita si legea constiintei sau legea firii.

| PatyKan a răspuns:

In filme se poate happy
Nu stiu asta [ nu prea cred in chestii de'astea], dar nu vreau sa omor pe nimeni ca sa aflu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te bântuie poliţia.