| GulubuntzBudulush a întrebat:

Dacă propaganda woke conform Proiectului 2025 va fi interzisă la anul, atunci cum va afecta aceasta Netflix. Proiectul 2025 consideră orice propagandă LGBT (inclusiv media care conține personaje LGBT reprezentate într-o manieră în care să pară pozitivi) drept conținut indecent și plănuiește să o cenzureze. Chiar dacă unii poate nu credeți că se va întâmpla cenzurarea programelor indecente și LGBT-iste în S.U.A., totuși să presupunem că se va întâmpla, ce se va întâmpla cu Netflix? Vor fi nevoiți să cenzureze toate serialele unde apar astfel de personaje ca personaje pozitive sau doar sezoanele în care aceștia apar?

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Doar sezoanele/episoadele. Și numai în Statele Unite.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si Simion promite apartamente cu 35.000 euro in Bucuresti. E la fel de amuzant.

| TimberWolf a răspuns:

Avand in vedere ca filmele vestice sunt facute DOAR pentru propagande LGBT iti dai seama ca trebuie sa le stearga pe toate laughing
Nu cred ca se va intampla asta, e doar o boaba de speranta aruncata pentru fraieri, sa creada ca de fapt mai exista democratie in America.

| GulubuntzBudulush explică (pentru TimberWolf):

Ba da, se va întâmpla și nu e adevărat, nu toate filmele vestice conțin personaje sau teme LGBT, ce-i drept în mai mult de jumătate din filmele și serialele produse după 2010 (dar mai mult în seriale, filme cred că sunt mai multe fără) se găsesc astfel de elemente, dar de multe ori, începând cu sezonul 2. Netflixul este principalul campion la capitolul LGBT, deși și pe alte platforme poate fi observat astfel de conținut.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred că se va întâmpla asta niciodată, nu va cenzura nimeni nimic

| FreddieM a răspuns:

Acest proiect este doar o teorie utopica, fascismul a mai fost probat si alte dați. și a sfârșit-o rău.
Cheers

| Koba12345 a răspuns:

La cat de praf sunt filmele de azi nu o sa afecteze prea multa lume.

| 6QuasaR6 a răspuns:

Vorbe, nu va interzice nimeni nimic