| Alcapone234 a întrebat:

Daca stai seara pe afara are voie poliția sa te trimită acasă? Mai mai sa te ia la bătaie că nu pleci

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu are voie nici daca esti minor, nici daca esti major, nu mai traim in vremurile analfabetului cand te salta 'militia' pentru ca umbli hai-hui. Politistii care fac asta sunt de fapt militieni, astfel de specimene trebuie sa predea uniforma, pe santier e loc suficient pentru ei sa munceasca.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e ilegal să stai afara.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești un plod de doișpe ani, bine ți-a făcut! (că n-are voie, asta-i altă treabă)

| Alcapone234 explică (pentru sierra1):

De acum in colo trebuie sa precizez și vârsta, că văd că sunt multe persoane proaste pe aici, avem vârste de la 17 la 19

| sierra1 a răspuns (pentru Alcapone234):

" Alcapone234 : persoane proaste... avem vârste de la 17 la 19" - nu te combat dacă așa te prezinți! Rămâi cu tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești minor, da,

| SilentRain a răspuns:

Nu, atât timp cât nu faci ceva ilegal

| AdioTPU a răspuns:

Depinde. Dacă ești minor și singur atunci da. Depinde daca le pari suspect sau nu și ce activități faci la acea oră. Să te trimită acasă da dar nu sa te și bată. Asta e abuz.

| 199onur7 a răspuns:

Daca este un corupt da poate face asta indiferent de țară.