| danaalexa a întrebat:

Daca sunt 90 de locuri la un profil primii 30 raman in aceeasi clasa sau se amesteca?

4 răspunsuri:
| Monna a răspuns:

Depinde. poate se da un test. sa vada care. s buni. daca e intensiv ceva thinking ...cred ca amestecati thinking

| mariaw a răspuns:

Normal că se amestecă, e bine sa ai diversitate intr-o clasa in ceea ce priveste inteligența(în situația de față punctul de referință fiind media). De obicei se ia dupa nr. pare/impare.

| mrrry a răspuns:

Eu stiam ca in prima clasa intra primii 30 cu cele mai bune medii si in cea de a doua ceilaltibig grin dar acum se poate sa se fi schimbat

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, le amestecă.
Sau mă rog, aşa era acum câţiva ani buni când am intrat eu la liceu şi se dădea admitere.
Era aşa:
Clasa a IX-a A - MI - locurile 1, 4, 7, 10, 13, 16...
Clasa a IX-a B - MI - locurile 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20...
Clasa a IX-a C - MI - locurile 3, 6, 9, 12, 15, 18,...
Salut!