| narcisa_3871 a întrebat:

Daca testul de sarcina este negativ e posibil sa fiu gravida?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să fii sigură trebuie să îl mai repeți o dată și prezența menstrei poate confirma lipsa sarcinii.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca l-ai facut prea repede de la contactul neprotejat, sigur ca iese negativ, hormonii gonadotropi nu au avut timp sa se dezvolte suficient. Un test de sarcina clasic se face la o saptamana de intarzierea menstruatiei.

| valThina a răspuns:

Daca l-ai facut dupa 21 de zile de la contactul sexual cu pricina se poate sa nu fii insarcinata, dr repeta testul dupa 2 3 zile.al 2 lea test trebuie sa fie de la o alta firma(de ex cele mai bune teste de sarcina sunt cele de la sure check si barza si le poti face la orice ora nu neaparat dimineata)

| mrrry a răspuns:

Da sunt sanse d 1% din cate stiu eustraight face
acum 100% e la mergi la doctorhappy