April
| April a întrebat:

Daca va ganditi bine, cine este de preferat:cel care complica lucrurile simple sau cel care simplifica lucrurile complicate? Sau niciunul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putini stiu sa simplifice lucrurile complicate. Dar sint destui cei care complica lucrurile simple, ba de cele mai multe ori, o iau si pe araturawinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de preferat cel care le simplifica, e mai usor sa te intelegi cu o astfel de persoana! daca le complici risti sa nu mai stii nici tu ce si cum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care simplifica lucrurile complicate poate si invers.De obicei lucrurile le complica unul care vrea sa demonstreze sau sa ascunda ceva fara a tine seama ca oricum tot de la simplitate pleaca toate.

| Bacemi a răspuns:

Este de apreciat cel care poate si sa le complice si sa le simplifice si e destul de intelept incat sa stie ce sa faca in fiecare situatie.

| elenahd a răspuns:

Eu cred ca cel care simplifica lucrurile complicate e o comoara la casa omului dar de preferat ar fi ca sa nu fie lucruri complicate ci doar lucruri simple si frumoase si oameni deosebiti pentru care sa simtim nevoia ca ne dori m sa fie in preajma noastra sau noi in preajma lor.