| Roxana_6190 a întrebat:

Daca vi se ofera 1.000.000 $ peste noapte(primiti mostenire, vi daruieste cineva) ce faceti cu ei?(sa fiti intelepti cand dati raspunsul)

Răspuns Câştigător
| lenyia a răspuns:

As face multe cadouri(fiecaruia ce isi doreste)...normal celor apropiati, as opri si pentru mine, as dona o parte (mai mult de jumatate...vad la momentul acela cui...)iar restul...restul sa mai astepte!

8 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca mi se oferá ¨peste noapte¨...dorm pe ei.Destul de intelept, nu? raised eyebrows

| emi a răspuns:

Prima oara as lesinahappyapoi mi-as lua un calculator ca sa pot imparti banii pe unde vreau...iti dai seama ce cifre pot sa-ti iasa...totusi.geniu nu suntlaughing)
Apoi as dona o mica parte a unei fundatii de copii Unicef de exemplu... mi-as ajuta familia, m-as intoarce in tara si as investi in diferite proiecte...si as face o nunta ca-n povesti...laughing
Si cred ca pe langa alte cele as construi un adapost de catei abandonati...
Bine sa nu uitam ca inainte de toate aceste frumoase planuri as fi in chefuri vreo luna de zile si o vacanta de o saptamana.sa-mi revin in Ins.Canarelaughing))

| Roxana_6190 explică:

Stiu cum se scrie dar la calculator se scrie mai repede!

| nutzu' a răspuns:

Nu-mi ajung sa cumpar un GoldVish Illusion...

http://www.goldvish.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti dau numarul contului bancar? discutam dupa aceea restul detaliilor. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de departe foarte mulți bani. N-am nevoie de super mașini, n-am nevoie de casă cu n'șpe camere/băi/ș. a. Pur și simplu i-aș împărți. Mi-aș lua ce aș avea nevoie, aș porni o afacere, aș dona o sumă frumușică, iar ce-mi mai rămâne (și ar mai rămâne) i-aș împărți în vreo 3 sume pe care le-aș depozita la 3 bănci diferite (pentru a evita surprizele).
Nimic mai mult. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti promit exclusivitate in aflarea raspunsului si intelepciune in utilizarea banilor insa numai dupa ce ii voi avea! pan'atunci iti urez succes la invatarea limbii romane (trebuia sa fi scris "...vi-i daruieste.") si nu te mai gandi la bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt putini pentru vremurile noastre...
700. 000€... O casa, masina si o mica afacere.