| anonim_4396 a întrebat:

Dat fiind faptul ca in ziua de azi foarte multa lume calatoreste, credeti ca exista sansa ca un baiat care nu doreste cu avionul, avand o oarecare frica de avion, insa este dispus sa calatoreasca cu trenul, sa aiba o relatie cu cineva?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, sant femei care nu au tangente sa paraseasca tara si stau doar in casa sau la oras prin mall. Cazul meu nu am frica de avion dar imi place sa merg 3000 km cu masina pana in Romania si retur deci 6000 km pana in tara unde lucrez acum. O sa fac drumetia mai incolo anul viitor cel mai sigur. Ai solutii alternative (masina e de tine).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta e o fobie cu care te intalnesti rar. Romanii nu circula foarte mult cu avionul, cu exceptia celor care lucreaza pe afara.
Nu e nicidecum o piedica in relatii, preferinta ta fata de transport. Cu trenul vezi mult mai multe locuri, iar calatoria in cuplu poate fi romantica, deci nu mi se pare nici macar dezavantaj.
Cred ca multi dintre noi (baieti si fete) nu au calatorit niciodata cu avionul, si nici nu planuiesc asta prea curand.

| MyLifeIsCool a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si daca vrea sa mearga prin Italia, Franta etc? Cu trenul faci vreo 2 zile pana la destinatie. Poate fi si obositor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MyLifeIsCool):

Intai sa va permiteti vacante de genul.
Daca o sa fiti pasionati de excursii, cumparati o autorulota, si faceti turnee, nu weekenduri.

| MyLifeIsCool a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Vacante de cateva zile zic...gen 5-6 zile pana in locatia X.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MyLifeIsCool):

Eu si in tara merg cu avionul, am facut Bucuresti-Timisoara in 40 de minute cu Ryan Air si am dat si super putin pe bilet, vreo 20 euro (cu banii astia puneam benzina sa ajung doar pana in Rm. Valcea)

| Andreeush a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat asta inseamna ca il accepti cu tot cu defecte si fobii.

| Hammurabi a răspuns:

Probabil situația ta e cam așa :
- n-o să ai nici o șansă cu o stewardesă.
- no să ai nici o șansă cu una care vrea să vadă America sau Australia (cu toate că mai există și varianta vaporului)
- no să ai nici o șansă cu una care visează la sex în toaleta avionului
În rest, viața e roz. Faptul că îți e frică să zbori cu avionul, o să fie criteriul nr. 96387564 în hotărârea unei femei de a fi cu tine. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hammurabi):

Stai sa intalneasca cu vaporul valuri de 20 de metri in Atlantic, sa vezi cum turbulentele severe de la un avion o sa i se para joaca de copii laughing

| Plato a răspuns:

Tot nu ma invat minte sa nu mai spun "le-am auzit pe toate", si iata-ma din nou surprins. laughing
Doamne, multi mai ai.

Nu, draguta, o sa moara singur, stand trist pe pământ, in timp ce toti ceilalti se distreaza in si pe avion. Am mai intalnit pe cineva de genul, ii era frica sa mearga cu submarinul si mnah, iti dai seama ca e greu sa ai o relatie in conditiile in care nu cobori mai mult de 10m sub apa...

| Lioana a răspuns:

Frica de avion nu e o problema asa mare. Multi o au. Cu siguranță acest aspect nu va indeparta fata potrivita de tine.

| Horus35 a răspuns:

La evaluarea întrebării sper sa apăra curând și "sper că e o gluma..." sau "tu ești pe bune?!" Ce legătură are relația cu călătoriile? Dacă are frica de avion se duc și ei la mare, la munte și oriunde poți sa mergi cu trenul. Deși nu ii înțeleg frica de avion. Ca răspuns la întrebare o sa zic: da, poate. Sunt oameni intr-o relație care n-au mers niciodată într-o vacanță Inafara României sau măcar în România.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Nu, frate, e imposibil, cand fata vede ca baiatul are frica de avion ii da papucii in secunda 2. laughing Off...