| Raluuu_4139 a întrebat:

Dati-mi povesti de groaza. cat mai multelove struck.

Răspuns Câştigător
| Lisa01 a răspuns:

Hm...sunt convinsa ca ce o sa iti spun acum o sa iti placa incredibil:D incearca aici: http://www.spectrulrealitatii.ro/ sunt multe povesti de groaza si cica si reale...:*. Take care!

1 răspuns:
| CookieșiParty a răspuns:

Iti spun eu una inventata de mine:

O data, un fiu de taran credea in fantome. Taica-sau il cicalea ca nu exista fantome.Da' copilul in nici-un fel.El credea si cu asta basta.Dar o data cand taranul nostru vazuse o fantoma{doar o parte din ea}fugise cat il rupeau picioarele lui de taran si se duse sa-i povesteasca fiului sau despre fantoma.Asa ca,copilul se duse dimineata acolo unde spunea taica-sau ca era fantoma, si cauta foarte atent orice indiciu.A incercat, dar in zadar. Fantoma n-a dat nici un indiciu maruntel.Baiatul cauta, dar in zadar.S-a gandit ca daca sta singur acolo o sa vada fantoma.Asa a si facut.Cand s-a uitat...Nimic! Dupa un timp...Nimic iar! Si tot asa pana zarise si el o parte din fantoma. Dupa ce vazuse partea se duse in goana mare la taica-sau.Dar acea fantoma avea un blestem.Blestemul faraonului.Copilul a fost chiar incantat ca a cunoscut fantoma.Dar famtoma n-a avea o parere asa de buna.Intr-o zi, la scoala baiatului au zburat toate rechizitele! Si geamurile erau inchise. Dupa aia se stinse lumina.Un elev a spus:
-Poate-i o pana de curent!
Dar nu era...Era razbunarea fantomei. Fantoma dorea sa distruga baiatul cu orice pret.Baiatul a incercat sa-i spuna fantomei.Dar nici de cum n-a vrut sa asculta.
Intr-o zi,fiul taranului i-a creut sa mearga la joaca.Taranul a spus ca ''da''. Dupa un timp, ca de obicei, trebuia ca copchilul sa fie acasa. Taranul a crezut ca poate s-a lovit.Au mai trecut siroaie de ceasuri.Dar nimic.A asteptat si cu anii.Dar...Intr-o zi s-a dus sa-si caute copilul.S-a dus acolo.Sotia taranului si-a facut griji ca de 2 ani n-a mai venit acasa.Ea credea ca este mort.Asa si era. Fantoma s-a razbunat.Asa ca, de-a cum incolo, orasul s-a numit tinta Fantomei.

Sfarsit!

Mersi c-ai citit pana aici si-ai avut rabdare!