| Mihai87 a întrebat:

Dati-mi si mie nume de tigani in afara de Sorin, Alberto, Giovani, Leonard, Mario!

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce nu le iei din telenovele? Ei de acolo le-au împrumutat pe majoritatea, începând de la Isaura, până la Pamela din serialul Dallas.

Cunosc doar un țigănuș, iar pe el îl cheamă... Baromir. Și o țigăncușă, Panseluța.

http://www.qbebe.ro/utile/nume_copii/dupa_origine--nume_tiganesti

| Wøodenpints a răspuns:

Defunctu'
Cum de altfel ar trebui să-l cheme pe fiecare țigan.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai nou isi boteaza pruncii,, pardaillan,,,, suraj,,,, mertan,,,, gonzales,,...

| Vans a răspuns:

Ăştia îşi pun nume de obiecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bănel, Giuvaier, Vespasian, Dodel...

| Marius7121 a răspuns:

Astea sunt poreclele lor, iti dai seama ca nu ii cheama asa! Cum sa te cheme ca de nationalitate romana fiind, Leonardo, Giovanni, Mario? Astea sunt numele lor de cocalari si de mari smecheri ce se cred!

| Sorin987 a răspuns:

Numele care le-ai spus nu's de tigani! Sunt nume pe care si le pun cocalarii sa para mai interesanti! Poate doar Sorin sa fie nume de tigan, dar chiar si Sorin e nume de cocalar!

| Demeny_Deea_1998 a răspuns:

Luigi,maldini,riciard,veneris,ricardo etc...

| qPoxiiiiiiiiq a răspuns:

Mercedesa, Piranda rolling on the floor)))

| Chris_Chriszti_1983 a răspuns:

Florin,Rică,Dănuţ,Adrian,Narcis