| Cineva838383832 a întrebat:

Dc viața îi asa de nedreaptă? Îmi urăsc toată familia..am o verișoară de 4 ani care are tot ce nu am avut eu...are tot ce își dorește..are un tată, o mamă, eu nu am avut niciodată nimic din ce a avut ea la vârsta aia și acum...ea merge in vacanțe cu părinții ei în alte țări, eu niciodată nu am mers într-o vacanță în alte țări din cauza "familiei mele" ii urăsc din tot sufletul. Și sunt și mai multe motive..de ce viața e atât de nedreaptă? jur că nu mai suport.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu au rost frustrarile ca dauneaza la starea ta mintala, fizica, vei ajunge la 18 ani si faci ce doresti cu viata ta, intelege ca poate parinti tai nu au banii tu acum nu gandesti cand vei sta pe banii atunci sa te gandesti, de parca asta ar conta asa mult, poti calatori prin oras

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Tai

| Cineva838383832 explică (pentru RAY):

Nu e vorba doar de bani și călătorii...e vorba că m-a trădat..nu totul se rezuma la bani... daca era doar atât aș fi înțeles. Dar nu. M-a trădat. Nu vr să intru în detalii

| Madaxo97 a răspuns:

Nu îți mai urâ familia, atât pot ei să îți ofere, nu ai ce să le faci, știu exact prin ce treci, si eu în copilărie eram la fel, părinții mei nu m-au dus niciodată în nicio vacanță nici la mare nici la munte, nici nicăieri, toți colegii mei povesteau mereu care pe unde au fost în vacanțe care mai de care, eu eram singura care nu mergeam nicăieri că nu își permiteau părinții. Ai răbdare, vei crește și te vei duce singură pe cont propriu, este timp, vei putea face ce vrei tu când vei fi majora pe salariul tău.

| Cineva838383832 explică (pentru Madaxo97):

Nu e vorba doar despre vacante. daca era doar atât înțelegeam.dar e vorba și despre alte lucruri mult mai nașpa.ii urăsc din tot sufletul. taica-miu m-a abandonat dinainte sa mă nasc, iar maică-mea și părinții ei, adică bunicii mei, mi-au făcut viața un calvar. niciodată nu m-au înțeles, niciodată nu m-au susținut niciodată.și mai sunt multe alte motive pentru care ii urăsc.mai tot timpul mă cert urât cu ei.ei încep tot timpul dar tot pe mine dau vina că încep certurile, când ei au făcut-o.și când eram mai mic, când luam o nota mai mica mă băteau in loc sa mă susțină.m-au trădat urât.ii urăsc din tot sufletul.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Cineva838383832):

Ura asta îți îmbolnăvește sufletul și apoi trupul!
Crezi ca rezolvi ceva? Nu mare lucru! Cati ani ai? Dacă ești aproape de 18 ani mai așteaptă și apoi poți pleca UNDE vrei sa începi o VIATA NOUA! Pregateste-te, invata o meserie din care sa te poți intretine îți cauți un loc de munca și pleci!

| Cineva838383832 explică (pentru MistarGoGu):

Chiar sunt aproape de 18 ani, anul viitor fac 18 ani, și chiar am de gând să plec. Mă mut in chirie și de angajat ma angajez la pizzerie că știu face pizza...o sa întrerup orice legătură cu ei. M-aș răzbuna pe ei dar există karma

| 1onur a răspuns:

Păi

| 1onur a răspuns:

Este