| AlexandraAle121 a întrebat:

De alaltăieri a început să mă doară gâtul și să tușesc, dar foarte puțin tușesc. însă de ieri când tușesc mă doare jos sub burta, când mai mă ridic sau stau in picioare ma doare, cand merg la WC la treabă mica mă doare... Oare e o răceală?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala nu doare la urinare!
Mergi la medic!

| Furnicuta000 a răspuns:

Durerea in gat semnifica o raceala/gripa, iar cealalta durere probabil o durere musculara cauzata de gripa. Nu te speria ca acum e epidemie de nu stiu ce, si au am luat virusul asta acum vreo 2 saptamani si toata familia mea. Peste tot pe unde merg se plange cineva de virusul asta dar la tv normal ca nu se mai da nimic pentru ca nu ii mai intereseaza.
O sa te faci bine, nu te mai speria de toate simptomele. Ia-ti temperatura, cere ceva de la farmacie, stai in repaus. Vezi daca ai intr-adevar gripa ca e posibil sa ai gatul iritat de la altceva

| Lubeniță38900 a răspuns:

Posibil și de la alimentație, ce ai mâncat?

| AlexandraAle121 explică (pentru Lubeniță38900):

Nu e. Nu am mai pățit asta. alaltăieri cu gatul a început iar ieri dimineață cu dureri sub burta, etc. mi-a mai trecut puțin dar tot nu sunt inca bine. sper sa fiu bine. e prima oara când am așa. am fost la farmacie și mi-au dat ceva medicamente

| Lubeniță38900 a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Dacă ai dureri sub burta posibil sa ai scaun subțire sau sa fii balonată? Ai una din astea două?

| AlexandraAle121 explică (pentru Lubeniță38900):

Nu. probabil am răcit la ovare. am explicat la farmacie ce am și mi-au dat medicamente, acum trebuie sa le iau 5 zile

| Lubeniță38900 a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Multă sănătate atunci