| Mihaela2022 a întrebat:

De când am intrat in anul 2020 am necazuri in familie.
În martie sora mea a murit in accident de mașină, acum prietenul meu m-a părăsit dupa o relație de 3 ani pentru o altă femeie.

Trec prin cea mai grea perioadă, am pierdut cele mai dragi persoane, viața asta nu mai are niciun rost.
Credeți că Dumnezeu nu există? Dacă exista ...de ce mi-a făcut toate astea?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Greutățile apar in viata tuturor.Mai sunt multi in situatia ta sau poate mai grav.
Nu ti-a facut nimeni un rau intentionat, pur si simplu asa a fost sa fie din neatenție (cu accidentul), din lipsa de iubire (cu despartirea)...

| SilentRain a răspuns:

Un an blestemat și pentru mine
Viata e o mizerie fără de Dumnezeu
Depinde de tine dacă stai in starea care ești, sau încerci sa accepți situația și sa mergi mai departe
Te doare, e normal sa te simți distrusa, pierduta dar nu o sa se rezolve nimic în bine dacă stai în starea care ești
Capul sus și mergi mai departe, ocupați mintea cu altceva

| LPCTSTR a răspuns:

Nu existawinking laughing
Nu ti-a facut nimeni nimic, 2 lucruri s-au intamplat intr-un an, mare branza, oricum se-ntamplau candva.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sincer iti spun, Dumnezeu sa o odihneasca pe sora ta.
Trebuie sa fii tare pentru persoanele care mai sunt in viata ta in special sa fii tare pentru tine, sunt convins ca mai ai persoane apropiate care ar fi dispuse sa te asculte sau sa te consoleze.
Eu iti doresc multa sanatate! Fii tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu ți-a făcut nimic tie.Nu Dumnezeu l-a determinat pe iubitul tau sa si-o tragă cu alta.Iti indrepti tristețea in directia greșita.
Dacă Dumnezeu exista sau nu, asta n-are nimic de-a face cu accidentul surorii tale si relația ta eșuată. Ambele evenimente au explicații simple.
O sa te doară acum. Cateva luni, un an, doi etc.Si după ai sa treci peste.