| Yamx a întrebat:

De cand cu scandalul in care am fost implicata la scoala au inceput "divele" scolii sa-mi comenteze asa ca azi am chiulit de la ultima ora si m-am dus in statie (una din "dive" e navetista si pleaca cu o ora mai repede) si m-am cam luat de ea, am cam ciufulito si s-a intors la scoala si m-a spus la director. Acum directorul la sunat pe taicamiu cica maine sa se prezinte la scoala.laughing Intrebarile sunt: Ce treaba are directorul in toata asta? Din moment ce nimic din toate astea nu s-au intamplat in incinta scolii are ce sa-mi faca? Se poate sa-mi scada nota la purtare sau ceva? Are vreun drept? Nu ar trebui sa se duca la politie daca chiar s-a simtit hartuita? thinking

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu te mai stresa atat pentru niste chesti atat de puerile, s-ar putea sa imbatranesti inainte de termen! Imi place ca povestesti cu lux de amanunte intamplarea, ca si cum ai fi mandra de ce ai facut...Totul s-a intamplat in afara scoli, directorul n-are ce sa-ti faca!

| Yamx explică (pentru ROB3RT89):

Nu sunt mandra. Vreau doar sa se inteleaga si sa nu se interpreteze altfel intamplarea. happy

| Dia007 a răspuns (pentru Yamx):

Directorul poate sa se ia de tine pentru ca ai chiulit. In mod normal cat tine programul de la scoala, de la director pana la profesori sunt toti responsabili de tine si de siguranta ta, asta inseamna si de colega ta.E bine ca intervine directorul si nu potitia, chiar sa te bucuri pentru ca in caz contrar pentru gartuire poti ajunge la casa de corectie sau sa ti se dea un avertisment, amanda (care evident ajunge sa fie platita de parinti), sau orice alta forma care mai tarziu vor ajunge si pe mana politiei ca fiind "copil problema". Nu stiu care sunt motivele tale pentru a te fi luat de colega ta, dar trebuie sa ai motive de viata si moarte sa faci ceva de genul.
La luxul de amanunte dat, eu spun ca e ok interventia directorului. Daca e justificata? 100%
Intrebarea ar fi: tu ai inteles de ce se ia directorul de tine? Intelegi ca il pui pe taicatu in situatii jenante in care trebuie sa se simta prost pentru actele tale? Asta e cel mai important, nu ce intrebi tu. Trebuie sa inveti ca pentru orice greseala se plateste draga mea happy Spor si pune mana pe carte si nu mai chiuli ca vei ajunge in continuare sa fii aceeasi