| LexiEla a întrebat:

De cat timp ai nevoie sa muncesti in strainatate ( SUA mai precis) ca sa strangi destui bani sa te muti cu familia acolo? Cu un salariu mediu.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Vreo cinci ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de modul prin care ai ajuns pe teritoriul SUA. Daca obtii green card-ul si platesti taxele la fisc, poti spera sa obtii cetatenia in cel mai fericit caz dupa 8-10 ani. Doar dupa ce devii cetatean american poti sa depui cererea de a se aproba si de a se permite emigrarea in mod legal a familiei in SUA.